Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

American Curl Kedileri

Ana Sayfa » Kedi » American Curl Kedileri
American Curl Kedileri

Kedilerin dünyasından yeni bir kedi ile karşınızdayız. Bu yazımızda American Curl kedileri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. İyi okumalar…

American Curl kedileri, ilk defa Amerika’nın California eyaletinde bir çift tarafından besledikleri Shulamit ırkı kedilerine ait 4 yavrudan ikisinin daha değişik olduğunu fark etmeleriyle ortaya çıkar. 1981 yılında meydana gelen bu olayda iki kedinin kıvrık kulaklı ve düz uzun tüylere sahip olduğu saptanır. Daha sonra yapılan genetik çalışmalar sayesinde Curl kedileri safkan kediler haline getirilir.

American Curl Kedileri

1983 yılında ilk defa tanımlanan American Curl kedileri, 1986 yılında CFA ( Cat Federal Assocesetion ) tarafından safkan kedi olarak tanımlanmıştır. Yıl 1991’e geldiğinde ise şampiyonalarda boy göstermeye başlayan kedi, iki farklı tüy biçimi olarak sınıflandırılmıştır.

American Curl Kedileri

Karakteristik özellikleri

Kediler dünyasının en sevimli türlerinden biri olan American Curl; akıllı, mantıklı, asil ve duyarlı bir kedidir. 2-3 yıl içerisinde erginlik dönemine ulaşabilen kediler, meraklı bakışlarıyla dikkatleri üzerlerine çekerler. Kedilerin en sevdiği şey; taze mama ve et olduğu gözlemlenmiştir. American Curl kedilerinin en belirgin karakteristik özelliklerinden biri de kafalarının küçük olmasıdır. Ancak kafalarının küçük olmasına karşın kulakları birbirine yakın olduğu için düz ve uzun bir kafaya sahip olduğu algısı yaratırlar.

American Curl Kedileri

2,5 ile 4,5 kg. arasında değişen ağırlıklara sahip olan American Curl kedileri, küçük patilere ve orta uzunlukta bacaklara sahiptirler. Uzun ve dokunulduğunda ipeksi bir his uyandıran tüyleri, kedilerin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri olarak bilinmektedir. Bütün renkler ve modeller (Himalaya modeli dahil); gölgeli; duman rengi; çinçilla (sincaba benzer bir Güney Amerika hayvanı) rengi; iki renkli olarak görülür.

American Curl Kedileri

Sağlığı

American Curl kedileri üzerinde irsi bir hastalığa rastlanılmamıştır. Bakımları diğer kedilerde olduğu gibi periyodik olarak yapılmasını gerektiren kedilerdir. Beslenmelerine dikkat edildiğinde uzun süre sahiplerine dostluk edebilirler. Kedi maması seçerken taze olmasına dikkat edilirse kedilerin beslenmesi kesinlikle çok daha sağlıklı hale gelir.

American Curl Kedileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi yavru köpek maması Kedileri ve Köpekleri Huzura Erdiren Müzikler Kedilerin salatalık fobisi Sibirya Kurdu Yavru Köpek Eğitimi İçin 7 Altın Kural Konserve köpek mamaları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır