Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Ana Sayfa » Köpek » Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?
Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Birçok köpek cinsi bulunur ve her birinin yaşam alanı ve karakteristik özellikleri farklıdır. Şehirde yaşayanların sıklıkla tercih ettikleri köpekler, dikkatli şekilde tercih edildiğinde şehrin en kalabalık yerlerinde de yaşayabilirler.

Apartman hayatında yaşamayı tercih edenler, köpek sahiplenmek istediklerinde bazı detaylara dikkat etmek zorundadırlar. Hem yasal hem de insani ilişkilerin daha seyrinde yürümesi için dikkat edilmesi gereken detaylara önem vermek gerekiyor. Toplu yaşam alanı olması hasebi ile ilk dikkat edilmesi gereken detay; hayvanın çok ses çıkartan veya havlayan cinsten olmamasıdır yanı sıra saldırganlık veya insanları ürkütecek cinslerin olmaması da yine apartmanda yaşayanların dikkat etmeleri gereken detaydır.

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Köpek cinsleri, sayıca oldukça fazla türdendir. Daha az havlayanlar, insanlarla daha uyum içinde olanlar ve daha sosyal olan köpekler şeklinde ayrılabildikleri gibi önemli ayrılma noktaları tabi ki karakter yapılarıdır. Redriver veya Labrador redriver köpek cinsleri; hem uysal hem de çok fazla havlamayan hayvanlar oldukları için genellikle apartmanda yaşayanların en çok tercih ettikleri köpek ırkı olarak bilinmektedir.

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Apartman dairelerinde köpek besleyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken detayın sesleri olduğunu söylemiştim. Bunun nedenlerini aslında farklı mercekler altında incelemek mümkündür fakat en önemlisi bazı küçük cins köpekler, çok fazlasıyla havlarlar ve kapı çaldığında direkt olarak havlamaya geçerler bu da çevreyi ve bina sakinlerini rahatsız edebilir ama tabi ki her küçük köpeğin havladığını veya apartman sakinlerini rahatsız edeceğini söylemek doğru değildir. Bazı küçük köpek türleri oldukça sessiz ve neredeyse hiç havlamazlar.

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Köpek beslerken çevre şartlarına uyum içinde bir tür olması elbette önemlidir ama bunun yanında beslenmelerine de dikkat etmek gerekiyor. Bildiğiniz gibi köpek maması iyi kokmaz bir de üzerine köpeğin rutin bakımı ve temizliği yapılmadığında köpek de kokmaya başlar. Haliyle böyle bir yaşam alanında yaşamayı tercih eden köpek sahiplerinin bu konuya da çok dikkat etmesi gerekiyor. Günlük bakımı, mamadan sonra gerekli temizlik, evin havalandırılması, köpeğin egzersizleri vs. tüm bunlara dikkat edilerek apartman dairesinde köpek beslemek hem kolay hem de daha zevkli olacaktır.

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedi Maması Seçimi Köpeklerde Kulak Temizliği Nasıl Yapılır? Ankara Tavşanı ırkı (Angora Tavşanı) Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı British Shorthair Muhabbet Kuşu Tırnağı Nasıl Kesilir?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır