Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Balık yemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Ana Sayfa » Akvaryum » Balık yemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Balık yemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Akvaryum balıkları, evcil hayvanlar arasında en çok beslenen canlılardır. Daha önceki konularımızda da belirttiğimiz gibi bu varlıklar, dünyanın en sessizleridir.

Ses çıkartan bir balık veya şımarık hareketler yaparak kendini sevdirmeye çalışan bir balık gören var mıdır? Ben hiç görmedim, muhtemelen kimse de görmemiştir. Balıklar; sessizliği ile huzur veren ve bulunduğu ortama farklı bir hava katan hayvanlardır. Beslenmelerindeki en büyük etkenin de saçtıkları huzur olduğunu söylemek gerekiyor. Öyle ki bir evde, ofiste veya bir iş yerinde balık beslendiğinde, mekanın sahipleri veya mekana gelen misafirler pür dikkat balıklara dakikalarca bazen saatlerce öylece durup bakabilmektedirler. “etki tepki meselesi” mi dersiniz yoksa balıkta huzur veren enerji mi var dersiniz? Bilemem ama balıklar, insanların ilgisini kolaylıkla çekebilen varlıklardır.

Akvaryum Balığı

Evlerde beslenen balıkların bakımı, diğer hayvanlara göre biraz daha meşakkatlidir. Suyunun değiştirilmesi, yeminin verilmesi, su ısısının ayarlanması gibi pek çok işlem için zaman ayırmak gerekiyor. Özellikle de yem seçimi, dikkat isteyen hassas konulardan biridir. Günümüzde pek çok yerde akvaryum balıkları ile ilgili malzeme satan mağazalar ve internet siteleri vardır. Hepsinde balık ve akvaryum içinde gerekli olan malzemeleri bulmak mümkündür. Ancak dediğimiz gibi balıklar, diğer hayvanlara göre daha bir hassasiyet isteyen varlıklardır. Yani klasik bir kedi gibi mamasını önüne atıp uzaklaşmak balık besleyenler için geçerli değildir. Bu nedenle balık yemi seçmeden, akvaryumunun dizaynına kadar her şeyin en iyisini düşünmek ve en iyisini uygulamak zorundasınız.

Akvaryum Balığı

Balık yemi seçerken dikkatli olun

İlk defa balık besleyenlerin kesinlikle üzerinde durmaları gereken konulardan biri de balık yemi seçimi yaparken ne şekilde davranmaları gerektiğidir. Aslında öyle çok da zor bir seçim değildir sadece dikkat ve hassasiyet isteyen bir konudur. İşinde uzman birine sorsanız veya daha önce balık besleyen birinden fikir alsanız da işinizi görebilecek bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak kendi başınıza tercih yapmayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Akvaryum Balığı

Balıklar da diğer evcil hayvanlar gibi yem seçimi yaparlar. Her ırk balık için aynı yemi kullanmak mümkün değildir. Bazı balıklar daha çok etli yemleri tercih ederken bazıları da daha çok otçul yemleri tercih edebilmektedirler. Zaten bir bilene danışın dememizdeki kasıt da budur veya hiç kimseye ulaşamasanız bile internet sitelerinden balık yemi siparişi ettiğinizde, açıklama kısımlarını dikkatlice okuyarak hangi balık türlerinin tercih ettiği yem olduğunu tüm yemlerde görebilirsiniz. Bu da yine işinizi kolaylaştıracak bir bilgilendirme tarzı olacaktır.

Akvaryum Balığı

Sitemizin alışveriş bölümünden Akvaryum bölümünü ziyaret ederek ihtiyacınız olan tüm balık yemlerini ve akvaryum malzemelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Güvenilir bir site olmamız, siparişlerinizi gönül rahatlığıyla vermenizi sağlayacaktır. Balıklarınızın daha uzun ömürlü olmaları için gereken tüm akvaryum aksesuarları ve balık yemleri sitemizden uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Balık yemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler Kedilere Hangi Aşılar Yaptırılmalıdır? Karma Aşı Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi? Akvaryum bakımı nasıl yapılır? Köpek Sahiplerinin Değişik Huyları Su kaplumbağası bakımı

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır