Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Ana Sayfa » Akvaryum » Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?
Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Akvaryumlar, geniş kapsamda incelenmesi gereken su tanklarıdır. Beslenecek balık türüne göre seçim yapmak, akvaryum özelliklerini balıklara göre ayarlamak, dekorasyon ve görselliğini yine balık türlerine göre belirlemek önemlidir.

Denizde yaşayan hayvanlar için “tuzlu su balıkları” adı verilir. Bu balıklar, tatlı su balıklarına göre daha farklı ortamda yaşarlar ve yaşam biçimleri de buna göre şekillenir. Evlerimizde, ofislerimizde veya diğer alanlarda besleyeceğimiz balıkları seçerken balıklarımızın hangi suda yaşadıklarını göz önünde bulundurarak seçimde bulunmak çok önemlidir. Tatlı su balıkları için ayrı, tuzlu su balıkları için ayrı su tankları hazırlanır ve dekoratifleri de buna göre şekillendirilir.

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Deniz akvaryumunda beslenen balıklar hangileridir?

Deniz akvaryumunda beslenebilecek balık sayısı oldukça fazladır. Araştırmalara göre balıkların sayısının insan sayısından çok daha fazla olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda ve deniz gibi koca suların olduğu bir yeri düşündüğünüzde balık türleri bakımından bir hayli zengin olduğunu söylememiz mümkündür. Karides, kerevit, salyangoz, su yosunu vb. hayvanlar, deniz akvaryumunda beslenen hayvanlar olarak görülmektedir.

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Akvaryum bakımı ve dekoratifi nasıl olmalıdır?

Denizde yaşayan balıklar için akvaryum dizayn ederken en önemli hususlardan biri de akvaryumun deniz ortamına benzetilmesidir. Süslemeler, kullanılan objeler vs. denize uyumlu olması gerekiyor. Akvaryum bakımı ve akvaryum tankı hazırlandıktan sonra narin olan bazı balıkları ilk etapta akvaryuma koymamak gerekiyor. Bazen yapılan bu hatadan dolayı balıkların ölmesine yol açılabilmektedir.

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Akvaryum, tuzlu su balıkları için hazırlanmış ise tatlı su balıklarını burada barındırmak önemli bir risk taşıyabilir fakat bununla birlikte “delta” balıkları gibi bazı balık türleri tuzlu suya dayanıklı oldukları için kurulum aşamasında bu balıkları akvaryuma koymada herhangi bir sorun yaşanmaz. Yine de daha çok deniz akvaryumu için tercih edilecek balık türlerinin de yaşam alanına uygun olması önemli bir konudur.

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir?

Balıkların beslenmesi

Balıklar, çok küçük sindirim sistemine sahip hayvanlardır, bu nedenle yem verirken dikkatli davranmak çok önemlidir. Kısa süreli hafızaya sahip olmalarından dolayı gün içinde verilecek tüm yemleri yiyebilirler. Bu yüzden balık yemi miktarını düzeyinde tutmanız çok önemlidir. Buna ek olarak deniz akvaryumunda besleyeceğiniz balıklar için yem seçiminde bulunurken de türlerine göre seçim yapmanız gerekmektedir.

Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeğinizle paylaşabileceğiniz 10 yiyecek Kaliteli mama nasıl anlaşılır? Kediler İçin Islak Mama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Kedilerin En Sevdiği Şeyler Kedinizle Daha Güzel Nasıl Vakit Geçirebilirsiniz? Hayvanlar İlgi İster

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır