Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Ana Sayfa » Köpek » Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?
Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Köpek beslemek, hem zevkli hem de hayvanlar arasında en kolay olanıdır. Ancak ilk defa köpek alacakların akıllarına en çok gelen soru; “dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?” sorusudur.

Çoğu köpek beslemek isteyenler, erkek köpeklerin daha uyumlu olduklarından söz ederler. Erkek köpekler, hem daha fazla sahiplenirler hem de çevreye daha fazla uyum gösterirler. Genel algı bu olsa da veteriner uzmanların görüşüne göre durum bunun tam da aksinedir. Dişi köpekler; erkek köpeklere göre daha uyumludurlar, sahiplerini benimseme ve sahiplenme konusunda da erkeklere göre daha fazla kıskanç olduklarından uyum ve iletişimin yanında zaman geçirmek için daha idealdirler.

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Dişi köpeklerin fazla tercih edilmemesinin bir diğer nedeni de 6 ayda bir regl dönemine girmeleridir. Regl dönemi, zor bir süreç olsa da öncesinden alınacak tedbirlerle aslında işin “zorluk” kısmı ortadan kaldırılabilir. Erkek köpeklerde “cinsellik” isteği daha fazla olduğu için bir yaşa ulaştıktan sonra artık daha fazla agresifleşmeye başlar, saldırganlık yapabilir veya başına buyruk hareket edebilir. Bu nedenle dişi köpeklerin erkek köpeklerden daha basit bir bakımı ve beslenmesi daha kolay olduğu söylenebilir.

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Dişi köpekler daha ılımlıdır

Dişi köpekler, erkek köpeklere göre hem daha uysal hem de daha ılımlıdırlar. Sahiplerine karşı olan düşkünlükleri, sahiplerini sahiplenmeleri ve erkek köpeklere göre daha az isteklerinin bulunmasından dolayı beslenmeleri de daha kolaydır.

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Köpek seçimi nasıl yapılır?

Erkek veya dişi köpek seçiminde bulunmak tamamen besleyecek kişiye bağlıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli husus; köpeğin cinsi ve ırkıdır. Bu konuda net bilgilere sahip olmak bakım ve besleme konusunda bir hayli yardımcı olur. Mesela köpek maması konusunda her köpeğin tüketmesi gereken besin değerleri farklı olabilir veya dişilik ve erkeklik durumu göz önünde bulundurularak besin değerleri değişken olabilir.

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım?

Köpek seçimi yaparken tüm bu konulara dikkat edilerek seçimde bulunulduğunda kesinlikle daha iyi bir iletişim ve köpek besleme konusu daha rahat bir hale gelecektir. Sitemizde köpek bakımı ile ilgili paylaştığımız diğer yazıları inceleyerek daha kolay bir şekilde köpeğinizle ilgilenebilirsiniz.

Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hazır mama mı, ev yemeği mi? Yavru Köpek Nasıl Beslenir? En güzel kedi resimleri Kedilerin duygularını nasıl anlarız? Deniz akvaryumunda hangi balıklar beslenebilir? Dünyanın en yüksek noktasından uçan kuş

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır