Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Great Dane (Danua) köpeği

Ana Sayfa » Köpek » Great Dane (Danua) köpeği
Great Dane (Danua) köpeği

Köpekler hakkında bilgi sunmaya devam ettiğimiz sitemizde bu defa domuz avında kullanılmak üzere 400 yılında önce Almanya’da geliştirilen duana köpeği hakkında bilgi vereceğim. İyi okumalar…

Tarihi bakımdan 407’li yıllara kadar uzanan Great Dane (Danua) köpeği, antik yunan dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bundan yüzyıllar önce Yunan para birimlerinin üzerinde bu köpeğe ait resim olduğu kayıtlarda yer almaktadır. Ancak daha kesin bilgiler, farklı kaynaklarda yer almaktadır. Verilen bilgilere göre 407 yılında Almanya’a Gaul bölgesi ve İtalya’nın bazı kesimleri ve İspanya Asyalı bir kavim olan Alanlar, köpekleri istila ettiler. Kavim, bu dönemde Mastiff köpeklerini de beraberinde getirdiler. Danua köpeği, Almanya’daki bazı tazılarla birleştirilerek üretilmeye başlandılar.

Great Dane (Danua) köpeği

Danua köpeği özellikleri

Tüy renklerine göre farklı gruplara ayrılan danua köpekleri, cins ve karakter bakımından birbirlerine benzemektedirler. Great Dane köpekleri, özellikle tüyleri ile birbirlerine benzerler zira benzerliklerini ayırt etmek için de bu özelliklerinin kullanıldığı bilinmektedir. Kumral Great Dane, Benekli Great Dane ve Alacalı Great Dane, Alacalı Danua’lar bütün Great Dane cinsi köpekler bu ırkın en çok bilinen cinsleri arasında yer almaktadır.

Great Dane (Danua) köpeği

“Köpeklerin Apollo’su” olarak nam salan Danua köpekleri, asil duruşu, dayanıklılığı, zarif gövdesi ve dev olmalarıyla kendinden daha çok söz ettirirler. Yumuşak huylu ve sabırlı olmalarının yanında ani bir tehlike karşısında saldırganlaşabilen köpekler, ortama göre hareket etmeyen köpek türlerinden biridir.

Great Dane (Danua) köpeği

Great Dane‘ler savaş köpeği, av köpeği, bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak kullanılan köpekler, evde beslenecekse iyi bir eğitimden geçirilmeleri gerekir. Tüm bunların yanında iyimser olmaları da ayrıca belirgin özelliklerinden biridir. Sağlık anlamında herhangi bir saptanmış hastalığın görülmediği Danue köpekleri, uzun ömürlü olmalarıyla dikkat çekicidir. Günümüzde halen bazı bölgelerde saydığımız amaçlar doğrultusunda beslenmektedirler.

Great Dane (Danua) köpeği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kurumama.com İndirim Kodu MERHABA

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Muhabbet Kuşu Konuşturma Teknikleri Van Kedisi Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır? Sağlıklı Balık Bakmanın 4 Temel Kuralı Kuduz olan hayvan nasıl anlaşılır? İki kedi beslemenin avantajları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır