Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Hamile kedi maması nasıl olmalıdır?

Ana Sayfa » Kedi » Hamile kedi maması nasıl olmalıdır?
Hamile kedi maması nasıl olmalıdır?

Her hayvanın daha doğrusu her canlının kendine göre seçtiği ve olması gereken bir tür besin değeri vardır. kedilerde de cins ve tür bakımından değiştiği gibi kısırlık ve doğurganlık bakımından farklı mama tercihleri farklıdır.

Kısır kediler için mama seçimi yaparken daha çok hamilelik durumları göz önünde bulundurularak yapılır. Harcamaları gereken kalori, ihtiyaçları olan besin değerleri ve diğer gıdalar konusunda kendi durumlarına özel olarak hazırlanması kaçınılmazdır. Hazır kedi mamaları satışı yapılan firmalarda bu tip mamaları fazlasıyla bulmak mümkündür. Ancak bir müşteri olarak satın aldığınız mağaza veya internette iken hangi tür mamalara dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Hamile kedi maması

Hamile kediler için nasıl mama tercihi yapılır?

Kedi maması seçerken dikkat edildiğinden çok daha fazlası, kedilerin hamilelik döneminde gösterilmesi gereken hassasiyettir. Normal zamanlarda kediler farklı türlerden mamalarla beslenebilirler. Ancak hamilelik dönemlerinde daha fazla protein ihtiyacı duyacaklarından, mamaları içindeki besin değerlerinin de yükseltilmesi gerekiyor. Balıklı, tavuklu, somon balıklı, hindili gibi mamalar, bu dönemlerde kedileriniz için tercihte bulunabileceğiniz en iyi mamalar olacaktır.

Hamile kedi maması

Hamile kedi nasıl beslenmelidir?

Kedilerin mama tercihine verilmesi gereken önem kadar bir de aynı dönemi gerektiren beslenme düzeni de çok önemli konulardan biridir. Sıradan bir gün veya kedinizin hamilelik durumu söz konusu değilse herhangi bir mama üzerinde tercihte bulunabilirsiniz. Bu tip sıradan durumlarda kedinizin sevmiş olması ve doyurucu olması yeterlidir mamanın ve zamanlamayı da kendinize göre ve kedinizin mama saatine göre ayarlayabilirsiniz. Ancak hamilelik döneminde tercih ettiğiniz mamalar ne kadar önem taşıyorsa, beslenme saatlerine de o kadar dikkat edilmesi gerekiyor. Hamile olan bir kedi, olmayan kediden daha fazla besin ihtiyacı hisseder. Dolayısıyla gün içerisinde aralıklarla ama sık sık mamalarını vermeyi ihmal etmemeniz gerekiyor.

Hamile kedi maması nasıl olmalıdır

Sokak kedilerini unutmayın

Hali hazırda hamile kedilerin beslenmelerine ve hamile kedi maması konusuna değinmişken malum-i haliniz kedilerin doğurganlık ayı içerisindeyiz. Bu nedenle sokak kedileri için de besleyici bazı mamaları koymayı adet haline getirdiğiniz noktalara koyun. Sokakta kalan kedilerin beslenmeleri evcil kedilere göre daha zor şartlarda gerçekleştiği için yeteri kadar kalorili beslenmeleri beklenemez. İnsani bir görev olarak sokağımızın bir köşesine, ofisimizin önüne veya kedilerin kullandıkları bir alanda mama bırakmamız, canlıları sevdiğimizin en büyük göstergesi olacaktır.

Hamile kedi maması nasıl olmalıdır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tibet Mastifi Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizlik Önerileri Markalı ürünlerde müthiş indirim Royal Canin mamaları Kedilerin duygularını nasıl anlarız? Köpekler ne yemeli?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır