Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Hazır mama mı, ev yemeği mi?

Ana Sayfa » Genel » Hazır mama mı, ev yemeği mi?
Hazır mama mı, ev yemeği mi?

Kedi ve köpek sahipleri, sürekli olarak bir ikilem içerisinde kalırlar. “Hazır mama mı yoksa ev yemeği mi?” aslında ikilem içerisinde kalınacak bir konu değildir. Hazır mama, her zaman için daha uygundur.

Hazır köpek maması veya kedi maması, hayvanların ihtiyaç duydukları besin değerleri, kalori ve vitaminleri göz önünde tutularak üretilen mamalardır. Evde yaptığınız yemekler veya yemek artıklarıyla dostlarınızı fevkalade besleyebilirsiniz, karınları da mutlaka doyar. Ancak sağlıklı bir şekilde evcil hayvanınıza bakmak istiyorsanız, kesinlikle ev yemeklerinin yanında hazır mama vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin; evde pişirdiğiniz et veya kemiği köpeğinize verebilirsiniz. Gayet de karnını doyuracaktır minin dostunuz. Ancak mineral, vitamin ve diğer değerler bakımından köpeğinizin ihtiyacını ne kadar karşılayacak bu yemekler? Veya aynı şeyi minik dostunuz kediniz için de düşünebilirsiniz. Her ne kadar ev yemekleri ile sevimli dostlarınızı besleyebilseniz de yeteri derecede ihtiyaç duyacakları besinleri karşılayabileceğinizi söylemek mümkün olmayacaktır.

Kedi Maması

Mama seçerken dikkatli davranın

Elbette, akıllara en çok takılan sorulardan biri de “köpeğim veya kedim için nasıl bir mama seçmeliyim?” sorusudur. Hayvan sahiplerinin bu soruyu sormalarında kesinlikle haklı olduklarını ifade etmeden geçmek yanlış olacaktır. Piyasada çok sayıda kedi maması veya köpek maması satılmaktadır. Hangi birinin etiketlerine bakarsanız bakın, kesinlikle “en iyisi” olduğu yazılmaktadır. Peki, hepsi en iyisi ise o zaman seçim yaparken neden dikkat edilmeli? Haksızca sorulan bir soru değildir. Daha önceki konumuzda “mama seçerken nelere dikkat etmeliyiz?” başlıklı makalemizde, mama seçiminde etiketlerin açıklamaları ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu konuyu yeniden inceleyerek mama seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Köpek maması

Mama nasıl verilmelidir?

Evcil hayvan sahiplerinin en çok sordukları bir diğer soru da “mama nasıl verilmelidir?” aslında bu sorudan kasıt, yaş mama ve kuru mama ayrımıdır. Minik dostlarınız, her iki mama türüne de ihtiyaç duyabilmektedirler. Yani belki biraz tembellik biraz da üşengeçlikten dolayı sürekli kuru mama vermeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak bunun minik dostlarınız için iyi olmadığını bilmeniz gerekiyor. Tam aksine sürekli ıslak mama da vermek doğru değildir. Sahip olduğunuz minik dostunuzun hangi mamayı daha çok sevdiğini anlamak, işin en önemli konularından biridir. Bir de minik dostunuz çok seviyor diye de sürekli aynı mama türünü vermeniz de doğru bir davranış değildir. Hayvanlar, kendilerini ifade edebilen varlıklar değillerdir. Bazen zorlayarak farklı türden mamalar vermek gerekiyor. Belki vicdanınız biraz sızlayacak ama emin olun ki bu, minik dostlarınız için daha iyidir.

 

Hazır mama mı, ev yemeği mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeklerin sevdiği şeyler Sağlıklı Balık İpuçları Köpeğiniz için her şey Kediler Hakkında İlginç Bilgiler Kuş Sağlığı ve Hastalıkları Evde yılan bakılabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır