Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

İyi akvaryum nasıl olur?

Ana Sayfa » Akvaryum » İyi akvaryum nasıl olur?
İyi akvaryum nasıl olur?

Birçoğumuz evimizde balık besleriz veya en azından balık beslemek gibi bir düşüncemiz olur. balık beslemek, ilk olarak bir tank ile başlar yani kaliteli bir akvaryum ile başlar. Aslında ilk bakışta hepsi cam ve içerisi bazı bitki taşlarla süslenmiş sabit bir şey gibi görünüz ama gerçek bundan çok daha farklıdır.

Akvaryum nasıl seçilir?

Akvaryum, balıkların barınağı, doğal yaşamlarını aratmayan bir meskendir, dolayısıyla seçiminde çok dikkatli davranmak gerekiyor. Balıkların daha rahat yaşaması, doğal ortamlarından uzaklaştıklarının hissine kapılmamaları gerekir, tabi bunun için de iyi bir analiz yapmak ve buna göre akvaryum tankı seçmek gerekiyor. Akvaryum seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, hangi tür balığın besleneceğidir, bu konuyu netleştirebilirseniz balıklarınız için en uygun olanını seçmeniz daha rahat olacaktır, zira her balık her akvaryumda yaşayamaz bazıları mekan seçimi yapmazken, bazıları ise kesinlikle kendi doğal yaşamlarına uygun bir yerde yaşamayı tercih ederler. Öncelikle alacağınız balığın hangi şartlarda yaşayabildiği hakkında bilgi edinmeniz, işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

İyi akvaryum nasıl olur?

Akvaryumun içi nasıl dizayn edilmelidir?

Balıklar, rahat yaşamaya alışkın özgür hayvanlardır. Denizden veya okyanuslardan toplanarak evimizin en güzel köşesine kadar gelen bu varlıklar, bulundukları ortamda rahat etmezlerse ömürleri kısa olur ve kısa süre içinde hayatları son bulabilir, bu nedenle akvaryum seçimi kadar içinin dizayn edilmesi de önemsenmesi gereken konulardan biridir.

İyi akvaryum nasıl olur?

Akvaryumun içini de tıpkı akvaryum seçiminde olduğu gibi balıkların cinsine, türüne ve ırkına göre belirlemek en doğrusudur. Bazı balıklar daha çok kayalık alanlarda yaşarlar bu tip balıklara bitkilerle doldurulmuş bir akvaryumda yaşamasını istemek, kesinlikle balıkların ömrünün kısalmasından başka bir işe yaramayacaktır. Aynı şekilde bazı balıklar da daha çok yosun ve deniz bitkilerinin olduğu bir ortamda daha rahat yaşarlar bu balıkların da için de sığ kayalıklarla doldurulmuş bir ortamda yaşamalarını beklemek doğru değildir.

İyi akvaryum nasıl olur?

Aydınlatma nasıl olmalıdır?

Balık türlerine göre aydınlatma oranı da çok önemlidir, bazı balıklar gündüz beslenirken bazıları da gece vakti daha rahat beslenirler. Haliyle bu konuda da bilgi sahibi olmadan aydınlatma yapmak kesinlikle balıkların sağlıkları ile oynamak anlamına gelecektir.

İyi akvaryum nasıl olur?

Balık seçimi yaparken satın aldığınız yere veya bir veteriner uzmana danışarak nasıl bir akvaryum almanız gerektiğini, aydınlatılması konusunda ne yapmanız gerektiğin vs. konular hakkında bilgi edinerek akvaryum seçimini yapabilir, dizaynı hakkında daha isabetli sonuçlara ulaşabilirsiniz, bu da balıklarınızın daha uzun süre yaşamasını sağlayacak ve sizin de daha huzurlu olmanıza zemin hazırlayacaktır.

 

İyi akvaryum nasıl olur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kış Mevsiminde Evcil Hayvan Bakımı Konserve Kedi Maması Ah kediciğim ah… Kedilerde Davranış Bozuklukları Köpek Sahiplerinin Değişik Huyları “Sevmesini bilirsek başkalarına acı vermeyi unuturuz”

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır