Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ana Sayfa » Kedi » Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evimizin minik dostları, şımarık ve yaramaz arkadaşlarımız. Kimlerden mi bahsediyorum? Tabi ki kedilerden…

Kediler, evlerin neşe kaynaklarıdır. Çocuklu ailelerde beslendiklerinde evin bir çocuğu gibi yaramazlık yaparlar, acıktıklarında ev sahibesinin eteğine yapışırlar. Sırnaşık kediler, bu yaramazlıklarıyla sahiplerinin gözdeleri olmayı çok iyi başarırlar. Doğrusu böylesine sevecen varlıklara ne kadar iyi baksak az kalır. Onlar, her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Kedi maması konusunda da kedi kumu konusunda da en iyisini hak ediyorlar.

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kediler, evcil hayvanlar arasında kimseye minnet etmeyen hayvanlar olarak bilinirler. Köpekler veya balıklar veya tavşan gibi bakımı ve temizliği sahibine kalmıyor. Kendi bakımlarını kendileri yaparlar. Tüy bakımlarını yapmak için dillerini kullanırlar, tuvalet ihtiyaçlarını giderirken titiz davranırlar. Fıtratları böylesine temiz varlıklardır kediler. Ancak şu konuda hemfikir olmamız gerekiyor. Evinizde beslediğiniz kedileriniz utangaç ve sıkılganlıklarını tuvalet ihtiyaçlarında gösterirler. Yani ihtiyaçları durumunda kumu kazıyıp ihtiyaçlarını giderirler ardından da üstünü kapatırlar… Bunun için de evinizin bir köşesinde ayırdığınız bir kedi tuvaleti bulundurmalısınız. Banyonuzun bir köşesinde veya tuvaletin bir yanında…

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buraya kadar anlattıklarımızı elbette her kedi sahibi uyguluyordur. Ama bir de kedi kumu alırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna cevap vermek gerekiyor. Öyle ya bu kadar hassas ve temiz olan kedilerin kumlarının da dikkatle seçilmesi gerekiyor. “kum” deyip geçmek belki de kedilerin sağlıklarını riske atacak durumlara sebebiyet verecektir. Kedi kumu alırken dikkat edilmesi gerekenler aslında basittir. İçerisinde kimyasal maddelerin olmamasına dikkat etmek, kedilerin rahatlıkla kazıyabileceği kum türü olmasına özen göstermek ve kedinin sağlığını riske atabilecek herhangi bir etkenin olmamasına dikkat etmektir. Ancak bazen kedi sahipleri basit de olsa bu konuları göz ardı edebiliyorlar. Bu da kediler için sıkıntılı zamanların yaşamasına neden olabiliyor.

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedileriniz için en iyisini tercih edin

Yaramaz dostlarınızı beslerken veya gerekli bakımlarını yaparken kullanacağınız malzemeleri özenle seçmeniz gerekiyor. Gerek kedi kafesi seçiminde gerekse de kedi kumu seçiminde dikkatli davranıldığında, kediniz için de kendiniz için de büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Sitemizin ana sayfasından kedi kumu bölümünü ziyaret ederek en kaliteli kumu seçebilir, hızlı ve güvenilir ödeme yöntemleri sayesinde ödemenizi güven içinde yaparak kısa sürede elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Evcil kuş resimleri Muhabbet kuşları konuşmayı ne kadar sürede öğrenir? Kediler Suyu Sever mi? Muhabbet kuşlarına yem alırken nelere dikkat edilmelidir? Hayvanlara karşı ön yargılı olanlara birkaç nasihat Hazır mama mı, ev yemeği mi?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır