Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Ana Sayfa » Kedi » Kedi Maması İçerisinde Neler Var?
Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Titizlik gerektiren konulardan biri de kedi mamalarının içinde neler olduğunu bilmektir. Bu bilinçle hareket edildiğinde kedinin sağlığı hem daha yerinde olur hem de daha uzun süre minik dostumuz hayatımızda yer edinir.

Kedi maması, kediniz ve sizin sağlığınızı etkilemekle birlikte psikolojik olarak da dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Kedinizin uzun ömürlü olması demek sizin de daha uzun süre neşenizi korumanız anlamına gelir. Eh! “can boğazdan geçer” derler, o nedenle kedinizin mamasını seçerken içinde neler olduğuna dikkat etmeniz de sizin görevinizdir.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Pahalı mamalar mı ucuz mamalar mı?

Kedi mamasının kaliteli olması kesinlikle fiyatına bağlı değildir, bazı markalar reklamları iyi olduğundan çok daha iyi bilinirler ve zihinlerde bu mamaların kaliteli olduğu algısı yatar ya da tam aksine ucuz mamalar için “kalitesiz” algısı da yine toplum genelinde var olan bir durumdur. Aslında mamaların ucuz veya pahalı olması kesinlikle mamanın kalitesi ile eş değer değildir. Önemli olan içeriğinde nelerin kullanıldığı, kedinize uygun olup olmadığıdır. Tamamen bu çerçeve içerisinde düşündüğünüzde kediniz için en sağlıklı mamayı tercih edebilirsiniz.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

İçeriği belirtilmemiş mamalardan uzak durun

Bazı kedi mamaları üzerinde içeriğinde nelerin olduğu yazılmaz. Gerçekten hayvanların en leziz bölgelerinden mi istifade edilmiş ya da hayvan atıklarından mı imal edilmiş belli değil. Bu nedenle böyle mamalardan şiddetle uzak durmanız gerekiyor. Daha çok yönelmeniz gereken kedi maması türünün, içeriğinde nelerin olduğu belli olan ve hangi koşullar altında üretildiği bilinen mamalar olmalıdır, bir diğer anlamda bilmediğiniz markalar ve açıktan satılan mamalardan uzak durmanız gerekiyor.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Balık içerikli kedi mamasının içerisindeki oranlara dikkat edilmelidir. Sağlıklı kedi mamalarının içindeki toplam fosfor oranı 0,7 ile 1,1 değerleri arasında olmalıdır. Aldığınız mamanın ambalajında bu değerler mutlaka belirtilmiş olmalıdır. Eğer kaliteli bir mama satın almak istiyorsanız bu değerleri göz önünde bulundurarak tercih yapmanız çok daha doğru olacaktır.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Katkı maddeli kedi mamalarına dikkat!

Son zamanlarda piyasada fazlasıyla kedi maması markası görülmeye başladı. Elbette reklamlar yapılırken gerekli kontrollerden geçirildiği, kedilere zarar vermediği yazılmaktadır fakat gerçek bunun aksine olabilir, kedi mamasında en büyük sıkıntının katkı maddesi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Katkı ve koruyucu madde içeren kedi mamaları, kısa vadede minik dostunuza zarar vermese de ilerleyen zamanlarda kedilerde büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir, hatta kısa sürede ölmelerine bile neden olabilir.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var?

Güvenilir alışverişin tek adresi www.kurumama.com sitemizden kediniz için en sağlıklı mamaları seçebilir, uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile verdiğiniz siparişlerinizin kısa sürede adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi Maması İçerisinde Neler Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedileri köpeklere alıştırmak Yavru Ördekler Nasıl Beslenir? Köpekler deniz ve yüzme Kedilerde Göz Temizliği Nasıl Yapılır? Göz Nasıl Korunur? Great Dane (Danua) Köpeği Bakımı ve Özellikleri Kediniz için her şey

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır