Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kediler ne yer?

Ana Sayfa » Kedi » Kediler ne yer?
Kediler ne yer?

Evcil hayvanların en sevimlisi, en sempatikleri ve sahiplerine en çok mızıkçılık yapanları kedilerdir. Kendilerine has yaşam stilleri ve hayat tarzlarıyla sahiplerine sevdirmeyi başaran bu minik hayvanlar, bakım ve beslenmeleri konusunda dikkat edilmesi gereken hayvanlardır.

Elbette her kedi sahibi kedisi için en iyi besin kaynaklarının olmasını ister, araştırmalar yaparak, en iyi kedi maması hakkında bilgi edinerek, tecrübe sahibi olanlara danışarak vs. bu işi en iyi şekilde halletmeye çalışırlar. Fakat kediler ne yer konusu biraz daha farklı minvalde incelenmesi gereken bir konudur. Her şeyin onlar için olması ve en iyisi olması elbette insanların biraz da dikkat etmelerine bağlıdır.

Kediler ne yer?

Kediler kuru mama veya yaş mama ile beslenen hayvanlardır, doğal hayatlarında ise genellikle sürüngen avına çıkarak karınlarını doyurmaya çalışırlar. Evcil kediler ise daha farklı olarak modern bir biçimde beslenmeyi isteyen ve gerektiren hayvanlardır. Fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Kediler, etçil hayvanlar oldukları için sürekli olarak mama ile beslemek zamanla kediyi köreltebiliyor, uzmanların araştırmaları ve vardıkları sonuca göre zaman zaman et yemeleri gerekiyor ve bunun aksatılmaması oldukça önemlidir.

Kediler ne yer?

Veteriner uzmanların söylediklerine göre kediler makarna da yiyebilirler hatta fazla yağlı olmamak kaydıyla insanların yedikleri tüm yemekleri de yiyebilirler, tabi bunu söylerken tamamen bu besinlerle beslenmeleri gerektiğini söylemiyoruz, aralıklarla bu yemeklerden vermeniz, hem vitamin hem de mineral açısından kedilerin sağlığına daha fazla değer katacaktır.

Kediler ne yer?

Yavru kediler, belli bir süreye kadar anne sütü ile beslenirler, bu aşamadan sonra ise yavru kedi maması ile beslenmeleri gerekiyor. Bu süreçte ortalama olarak 12 ay olarak devam etmektedir bu süreden sonra yetişkin kedi maması ile beslenmeleri gerekiyor. Eğitimlerinde en aktif oldukları yetişkinlik döneminde kedilerin beslenmesine dikkat edildiğinde ömürleri daha uzun olur ve sahipleriyle daha fazla vakit geçirirler.

Kediler ne yer?

Yaşlanan kedilere iyi bakmak sahiplerinin en temel görevleri arasında yer alır, zira uzun süre arkadaşlık etmiş ve hareketleri ile sahibini sevindirmiş bir kedi, yaşlanınca en iyi bakım ve en iyi beslenme şeklini hak eder. Kedilerin yaşlılık döneminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de beslenmeleridir. Bu dönemlerde yaşlı kedi maması ile kedilerinizi beslemeniz ve onlara gereken önemi vermeniz gerekiyor, unutmayın iyi bakılmış bir kedi bazen 30 yıla kadar yaşayabiliyor. Arama motorlarında “en uzun yaşayan kedi” şeklinde aratın detayları ve beslenmeleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kediler ne yer? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yavru kedi maması seçerken Hamile kedi maması nasıl olmalıdır? Kediler Pirelenince Ne Yapılması Gerekir? Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır? Akvaryum yosunu nasıl önlenir? Kediler Ne Kadar Hamile Kalır ?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır