Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeklerde evde doğum

Ana Sayfa » Köpek » Köpeklerde evde doğum
Köpeklerde evde doğum

Evcil hayvanlar arasında beğenilerek beslenen türlerden biri köpeklerdir. Sadakatleri ve samimi tavırlarıyla sahiplerini sevindiren köpekler, doğum sürecini sahiplerinin ilgilerine bağlı olarak kolay veya zor geçirebilirler.

Veteriner uzmanların görüşüne göre köpeklerin doğum yapması evde mümkün olabilen şeylerden biridir. Ancak bu durumda köpek sahibinin çok dikkatli olması gerekmektedir. Hamile köpeğin beslenmesinden bakımına kadar her şeye en ince ayrıntılarına kadar özen göstermesi gerekmektedir. Köpeklerde doğum öncesi beslenme, hamile köpekler için en önemli konulardan biri olup dikkat gerektiren konuların başında gelmektedir. Köpeklerde evde doğum tercih ediliyorsa kesinlikle videolardan veya daha önce köpeği doğum yapmış birinden yardım almak en doğrusudur. İsabetsiz hareketler hem köpeğin hem de yavrusunun sağlığı açısından büyük riskler barındırabilir.

Köpeklerde evde doğum

Köpeklerde doğum için bilinmesi gerekenler

Evlerin neşesi haline gelen köpekler, bakılması hassasiyet gerektiren hayvanlardır. Sağlıklı zamanlarında daha az kontrolle işi kolaylıkla çözebilseniz de hamilelik dönemlerinde oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Buna göre köpeklerde doğum ne kadar sürer, evde doğum yapacak köpeğin bakımında nelere dikkat edilmeli, doğum öncesi köpeği nasıl beslemek gerekir, yeni doğmuş yavruların durumun iyi olduğunu nasıl anlayabiliriz gibi konularda net bilgilere sahip olmak ve buna göre davranmak çok önemlidir.

Köpeklerde evde doğum

Doğum sonrası köpek bakımı

Köpek bakımı, normal zamanlarda olduğundan daha fazla hamilelik ve doğum sonrası önem gerektiren konulardan biridir. Bakım yapılırken köpeğiniz hamile ise karın bölgesine dikkat ederek temizliğini yapmanız, yuvasını veya köpeğinize ayırdığınız bölgenin temizliğine dikkat etmeniz önemli ölçüde köpeğinizin daha sağlıklı doğum yapmasına yardımcı olacaktır. Köpeklerde beslenme konusu da yine hamile köpeklerde dikkat gerektiren bir konudur.

Köpeklerde evde doğum

Uzman veterinerlerin bildirdiğine göre; hamile köpekler daha fazla enerji sarf ederler bu nedenle verilen köpek maması bol miktarda vitamin ve mineral içermek zorundadır. Doğum sonrasında da yine anne köpeğin daha fazla enerjiye ihtiyacı olacağından yine mama seçiminde dikkat etmeniz ve öğünlere önemli ölçüde özen göstermeniz gerekmektedir.

Köpeklerde evde doğum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kurumama.com İndirim Kodu MERHABA

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuş kafesi nasıl seçilir? Evimizin minik dostları Rex Tavşanı Macropodus Opercularıs Tibet Mastifi Köpekler ne yer?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır