Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeklerde sağlık

Ana Sayfa » Köpek » Köpeklerde sağlık
Köpeklerde sağlık

Köpekler, sahipleri için en değerli varlıklardır. Onların sağlığı ve beslenmesi en önemli konulardır. Tabi bir de bazı köpek sahipleri bilinçli veya bilinçsizce insanlara verilmesi gereken yemekleri veya ilaçları köpeklerine vermek isterler, tabi bunun tek nedeni sevimli dostlarına iyi bir bakım yapmaktır.

Peki, köpeklere bebek ilacı verilir mi?

Veteriner uzmanların görüşüne göre, köpeklerin biyolojik özellikleri insanların biyolojik özelliklerine yakındır. Bu nedenle ağrı veya ateş yükselmesi durumunda köpeklere bebek ilacı verilebilir. Fakat köpekler için özel olarak üretilmiş ağrı kesiciler ve diğer ilaçların verilmesi daha uygundur. Yine de köpeğiniz ile ilgili bir sağlık problemi yaşadığınızda en yakın veteriner hekime göstermeniz daha doğru olacaktır.

Köpeklerde sağlık

Köpeklerde ağrı

Köpekler de tıpkı insanlar gibi belli bazı sağlık problemleri ile karşılaşabilirler. Mesela kusma, mide bulantısı, eklem ağrıları, kas ağrıları vs. tüm bu hastalıklar, insanlarda bulunduğu gibi köpeklerde ve diğer hayvanlarda da meydana gelebilir. Burada önemli olan, köpeğinize nasıl müdahale etmeniz gerektiği hakkında fikir sahibi olmanızdır. Kendi başınızda köpeğinizin sağlığına müdahale etmeniz veya kendi başınıza ilaç hazırlamanız bazen iyi olsa da genel itibari ile doğru bir davranış değildir. Çünkü hayvanlar insanlardan farklı nedenlerden ötürü hastalanabilirler ve hastalıklarının tanısı ve tedavisi farklı olabilir. Bunu en iyi şekilde anlamak ve gerekli çözümü uygulamak için veteriner uzmanlara danışmak daha önemlidir.

Köpeklerde sağlık

Köpeklerde beslenme sorunu

Evcil dostunuzda önem vermeniz gereken en hassas konulardan biri beslenme konusudur. Tıpkı insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da hayatta kalmanın en temel prensibi beslenmedir. Beslenme, köpeklerin sağlığını olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Hatta bazı köpek mamaları, doğru tercih edilmediğinden dolayı sevimli dostlarınızın ölümüne bile neden olabilir. Bu yüzden beslenme konusuna ve köpek maması konusunda tercih yaparken çok dikkatli davranmanız gerekiyor.

Köpeklerde sağlık

Köpeğinizin uzun ömürlü olması, sağlıklı yaşaması, obezite vb. hastalıklara yakalanmaması için gerekli aşılar, beslenme konusu, bakım ve diğer hassas konulara riayet ederek davranmanız gerekiyor. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde, köpeğinizin yaşamı da uzun olacaktır.

Köpeklerde sağlık - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak havalarda evcil hayvan bakımı Patilileri Çıldırtan Lezzet Köpeklerde Ağrı Rengârenk Balıkların verdiği huzur Van Kedisi Kediler ve Şaşırtan Zekâları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır