Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru köpek maması

Ana Sayfa » Köpek » Yavru köpek maması
Yavru köpek maması

Köpekler, en sadık hayvanlardır. Belki de evcil hayvanlar olarak en çok beslenen hayvanların köpekler olması da bundan kaynaklanmaktadır.

Yavru köpekler, belli bir döneme gelene kadar “yavru” olarak beslenmek zorundadırlar, yani onlara özel mamalar ve diğer beslenme şekilleri de yavrulara göre olması gerekiyor. Yavru köpek mamaları, özel olarak hazırlanan ve köpeklerin sindirim sistemlerinde rahatlıkla sinmesi sağlanacak gıdaların içeriği ile oluşturulur. Yetişkinlik dönemine gelinceye kadar da bu mamaların kullanılması en sağlıklısıdır. Günümüzde birçok köpek maması markası olmasına rağmen en sağlıklı ve en kaliteli mamaları tercih etmek isteyenlerin dikkatli davranmaları gerekiyor. Özellikle açık mamalardan uzak durulmasında ve mama seçiminde bulunurken köpeğin ırkına, cinsine ve yaşına göre seçimde bulunulması çok önemlidir.

Yavru köpek maması

Yavru köpek maması nasıl olmalıdır?

Yavru veya yetişkin köpek maması seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken detay, mamanın içeriğidir. Mama içeriğinde etin daha fazla olmasına dikkat etmek gerekiyor, yavru köpeklerin daha sağlıklı yetişebilmesi ve büyüme evresinde iken daha sağlıklı kalabilmesi adına bu detay önemli bir yer tutmalıdır.

Yavru köpek maması

Köpek mamaları farklı içeriklerden oluştuğu için satın almadan önce iyi araştırma yapmak gerekiyor. Hayvansal türevler, tavuk ürünleri v.b yazıların olduğu mamalardan uzak durma gerek, bu terimler İngilizce yazıldığı için çoğu zaman satın alan kişi anlamaz. Not düşmek gerekiyorsa üzerinde “chicken by product, meal by product” gibi yazıların olduğu mamalardan uzak durmak, köpeğinizin sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır.

Yavru köpek maması

Yavru köpekler, yetişkinlik dönemine gelinceye kadar hassas bir şekilde bakım gerekir. Yani hayvanın beslenmesi başta olmak üzere bakım ve eğitiminde çok dikkatli davranmak gerekiyor. Uzman veteriner hekimlere danıştığınızda da aynı şeyleri söyleyecektir. Satın alınan yavru köpek maması içeriğinde olması gerekenler; glucosamine, chondritin, l-carnitin v.b sindirim sistemini geliştirici takviyelerin olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Yavru köpek maması

En iyi köpek mamaları

Kurumama.com en iyi köpek mamaları üzerine çalışan ve müşterilerine bu konuda yardımcı olan bir adrestir. Kısa sürede kargoya verilen ürünleriniz elinize ulaştığında güven içinde kullanabilir, köpeğinizin gelişimi için gözünüz arkada kalmadan mamaları kullanabilirsiniz.

Yavru köpek maması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kurumama.com İndirim Kodu MERHABA

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpek mamalarında tercih Kedi Kumu Türleri Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler Köpeklerde sağlık Hayvanları Anlayabilmek… 75 TL ve üzeri siparişlerde kargo bizden

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır