GenelKöpek

Amerikan Eskimo

Köpeklerin dünyasında birbirinden ilginç köpek cinsleriyle yeniden karşınızdayız. Şimdi size tanıtımını yapacağımız köpek, Amerikan Eskimo köpeği. Beyaz tüyleriyle dikkat çeken köpeğin özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

Amerikan Eskimo köpeği, hakkında yapılan araştırmalarda ataları hakkında net bilgilere ulaşılmamıştır. Ancak Nordic ırklarından ve Spitz familyası köpek cinslerinden olduğu düşünülmektedir. İlk defa 1913 yılında “Amerikan Eskimo” adını alan köpekler, minyatür, küçük ve standart boy olarak 3 grup altında incelenmektedirler. Evcil köpek beslemek isteyenler için önerilebilecek Amerikan Eskimo, sosyal bir hayvan olduğu için çevresine zarar vermeyen türlerdendir.

Amerikan Eskimo

Beyaz tüyleriyle bir hayli dikkat çekici olan köpekler, komutları algılamaları ile de ön  plana çıkan bir ırktır. Apartman yaşamına ayak uydurabilen köpekler, bahçede beslenmeye uygun olduğu gibi tasma ile ya da serbest bırakılması durumunda çevresine zarar vermeyen hayvanlardır. Spor yapmak veya yürüyüş yapmak için de bu güzel dostlardan edinebilirsiniz.

Amerikan Eskimo

Bakım isteyen diğer köpek cinsleri gibi Amerikan Eskimo köpeği de özen gösterilmesi gereken köpek türlerindendir. Hatta bunların tüy değişim zamanında tüy bakımına oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Eskimoların tüy bakımı yapılırken sert fırçaların kullanılması önerilmektedir.

Amerikan Eskimo

Kolay eğitilebilen Amerikan Eskimoları, komutları algılama gücü bir hayli yüksek türdendirler. Sosyal olan bu minik dostlar, çocuklu aileler için de idealdir. Çünkü çocuklara karşı şefkat dolu hayvanlardır ve oyun oynamayı seven türdendirler. Birçok köpek ırkında olduğu gibi Amerikan Eskimolarında da kıskançlık had safhadadır. Özellikle de yabancılarla tanışırken dikkat etmek gerekiyor ancak tanışıldıktan sonra kesinlikle iyi bir arkadaş olabildiklerini göreceksiniz.

Amerikan Eskimo

İlgi görmeyi bir hayli seven Amerikan Eskimo, yalnız kalmaya tahammül edemeyen köpek cinslerindendir. Oyun oynamayı ve sahibiyle zaman geçirmeyi seven köpeklerin ortalama ömrü 12-14 yıldır. Erkek ve dişiler aynı kilo ve boy ortalamasına sahiptirler. 23-48 kg./23-48 cm. arasında değişen büyüklüğe sahip köpeklerin ağırlıkları 3-18 arasıdır.

İlgini Çekebilir:  Agresif Kedilere Karşı Nasıl Davranılmalıdır?

Amerikan Eskimo

Amerikan Eskimo Besleme

Köpek maması alırken köpeğinizin ırkını belirtmenizde yarar vardır. İlk defa sahip olacaklar ise veteriner kontrolünde tercih yapmaları gerekiyor. Gerekli aksesuar, mama ve diğer malzemeleri bulabileceğiniz sitemizden sipariş vererek hızlı kargo özelliği ile kısa sürede elinizin altında bulabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu