Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Bullmastiff köpeği

Ana Sayfa » Köpek » Bullmastiff köpeği
Bullmastiff köpeği

Köpeklerin dünyasından yeni bir köpek ile karşınızdayım. Bugün sizler için araştırdığım Bullmastiff köpeği hakkında bilgi vermeye çalışacağım, umarım faydalı olur.

Kırışık yüzü ve basık burnu ile dikkatleri çeken Bullmastiff köpeği, sağlam ve dayanıklı yapıya sahip bir köpektir. Tarihi hakkında yapılan araştırmalar, köpeğin aslen Asyalı olduğunu göstermektedir. Roma dönemine gelindiğinde ise İngiltere’ye götürülmüştür. Erkek Bullmastifflerin boyu, omuzdan yere 75 cm’dir, ağırlıkları da boylarına orantılı olarak 75 kg’dir. Dişilerde ise hem boy hem de kilo daha biraz düşüktür.

Bullmastiff köpeği

Kare biçiminde, küçük kulaklara sahip olan bullmastiff köpeği, kısa tüylü köpekler arasında yer alır. Genellikle sarı, kızıl renkli olarak görülen köpeklerin kulakları ve gözleri siyah olması ile dikkat çekiciliğini arttırıyor.

Bullmastiff köpeği

Karakteri

En iyi çoban köpekleri arasında yer alan bullmastiff, kışkırtılmadığı müddetçe sakin ve huzurlu bir köpektir. İnatçı olmasıyla da bilinen köpek, davetsiz misafirlerden kesinlikle hoşlanmaz. Beslenecek yerin bahçe veya çiftlik olması durumunda, misafir karşılama işini öncesinden ev sahibinin yapması çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Agresif bir ırk olan bullmastiff, iyi eğitilmesi gereken bir hayvandır. Diğer köpeklere karşı saldırgan, insanlara karşı mesafeli olan bu köpekler, yavru iken eğitilmeye başladıklarında diğer hayvanlarla bir arada yaşayabilirler. İnatçı ve güçlü yapıya sahip olan köpeklerin itaat konusunda zor olduklarını belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle sahiplenecek kişinin güçlü olması daha uygun olacaktır.

Bullmastiff köpeği

Bullmastiff köpekler, apartman ve ev içerisinde beslenmeye uygun hayvanlardır. Eğitimi doğru şekilde verildiğinde ve egzersizleri için yeteri kadar vakit ayrıldığında, küçük bir bahçe alanında ihtiyacını görebilen köpeklerden biridir. Kilo almaya müsait bullmastifflerin egzersizlerine önem verilmesi gerekiyor, zira bu köpekler kısa sürede kilo alabiliyorlar.

Kökeni

Asya kökenli olan bullmastiffler, Bulldog ile mastiffin birleştirilmesiyle elde edilen bir köpektir. 19. Yüzyılda evcilleştirilen köpek büyük toprak sahiplerinin arazisine gelen kaçak avcıları izlemesi amacıyla evcilleştirilmiştir. Köpek ilk dönemlerde kaçak avcılar için üretilmeye başlasa da zaman içerisinde görevi farklılaştı. Asya’da köpek polisliği yaptı, av sırasında koruyucu köpek olarak kullanıldı ve son olarak Güney Afrika’da elmas şirketleri tarafından koruyucu köpek olarak kullanıldı.

Bullmastiff köpeği

Hastalıklar

Bullmastiff köpeğinde belirgin bir hastalık yoktur. Fakat yapısından dolayı egzersiz yapmaya ihtiyaç duyarlar. Yeteri kadar egzersiz yapmayan bullmasiff köpeklerde obezite ya da en azından kilo alma problemleri görülmektedir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Bullmastiff köpeği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeklerle ilgili bilinmesi gereken pratik bilgiler Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Tavşan bakımı nasıl yapılır? Sağlıklı Balık İpuçları Köpeklerde Ağrı Yavru Köpek Nasıl Beslenir?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır