Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Bullmastiff köpeği

Ana Sayfa » Köpek » Bullmastiff köpeği
Bullmastiff köpeği

Köpeklerin dünyasından yeni bir köpek ile karşınızdayım. Bugün sizler için araştırdığım Bullmastiff köpeği hakkında bilgi vermeye çalışacağım, umarım faydalı olur.

Bullmastiff Köpeği

bullmastif köpekleri

Tarihi hakkında yapılan araştırmalar, köpeğin aslen Asyalı olduğunu göstermektedir. Roma dönemine gelindiğinde ise İngiltere’ye götürülmüştür. Bilinene göre Mastiff ve Bulldog köpeklerinin melezlenmesi sonucunda ortaya çıkmış bir köpekti. Sert ve tehditkar bir mizaca sahiptir. Eski zamanlarda kaçak avcıları yakalamak için kullanılmıştır.

Geçmişte koruma, asker – polis ve bekçi köpeği olarak kullanılmış bir ırktır. Günümüzde ise koruyucu bir aile köpeği olarak görülmektedir.

Bullmastiff Köpeği Fiziksel Özellikleri 

bullmastif köpekleri

Kırışık yüzü ve basık burnu ile dikkatleri çeken Bullmastiff köpeği, sağlam ve dayanıklı yapıya sahip bir köpektir. Erkek Bullmastifflerin boyu, omuzdan yere 75 cm’dir, ağırlıkları da boylarına orantılı olarak 75 kg’dir. Dişilerde ise hem boy hem de kilo daha biraz düşüktür.

Kare biçiminde, küçük kulaklara sahip olan bullmastiff köpeği, kısa tüylü köpekler arasında yer alır. Genellikle sarı, kızıl renkli olarak görülen köpeklerin kulakları ve gözleri siyah olması ile dikkat çekiciliğini arttırıyor.

Bullmastiff Köpeği Karakteri

bullmastif köpekleri

En iyi çoban köpekleri arasında yer alan Bullmastiff, kışkırtılmadığı müddetçe sakin ve huzurlu bir köpektir. İnatçı olmasıyla da bilinen köpek, davetsiz misafirlerden kesinlikle hoşlanmaz. Beslenecek yerin bahçe veya çiftlik olması durumunda, misafir karşılama işini öncesinden ev sahibinin yapması çok daha sağlıklı olacaktır.

Agresif bir ırk olan Bullmastiff, iyi eğitilmesi gereken bir hayvandır. Diğer köpeklere karşı saldırgan, insanlara karşı mesafeli olan bu köpekler, yavru iken eğitilmeye başladıklarında diğer hayvanlarla bir arada yaşayabilirler. İnatçı ve güçlü yapıya sahip olan köpeklerin itaat konusunda zor olduklarını belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle sahiplenecek kişinin güçlü olması daha uygun olacaktır.

Bullmastiff Köpeği Yaşam Ortamı

bullmastif köpekleri

Bullmastiff köpekler, apartman ve ev içerisinde beslenmeye uygun hayvanlardır. Eğitimi doğru şekilde verildiğinde ve egzersizleri için yeteri kadar vakit ayrıldığında, küçük bir bahçe alanında ihtiyacını görebilen köpeklerden biridir. Kilo almaya müsait bullmastifflerin egzersizlerine önem verilmesi gerekiyor, zira bu köpekler kısa sürede kilo alabiliyorlar.

Bullmastiff Köpeği Bakımı

Bu köpeklerin bakımı oldukça kolaydır. Tüyleri kısa olduğundan dolayı haftada bir kere tüylerinin fırçalanması yeterli olacaktır. Fiziksel olarak büyük ve ağır bir köpek olduğu için tırnakları düzenli olarak kontrol edilmeli ve kısa olmalıdır. Aksi halde tırnak batması görülebilir.

Bullmastiff Köpeği Hastalıkları

Bullmastiff köpeğinde belirgin bir hastalık yoktur. Fakat yapısından dolayı egzersiz yapmaya ihtiyaç duyarlar. Yeteri kadar egzersiz yapmayan bullmasiff köpeklerde obezite ya da en azından kilo alma problemleri görülmektedir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Bullmastiff köpeği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır