GenelKöpek

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin EN İYİ 5 Köpek Maması

Köpeklerde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de diş hastalıklarıdır. Özellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkan bu sorunlar köpeklerin yaşam kalitesini çok yoğun bir şekilde düşürür. Bununla beraber, köpeklerde iştahsızlık, yorgunluk, acı çekme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Buradan da anlaşılacağı üzere köpeklerde yaşanan diş sorunları oldukça ciddi bir problemdir. Kısa süre içerisinde önlemi alınmalı ve uygun bir mama kullanılmalıdır.

Köpeklerde oluşan diş hassasiyetini engellemek için gençlik döneminde ağız ve diş bakımının yapılması gerekir. Bunun yanı sıra, özel beslenme programları gerektirir. Bu sayede ağız içerisinde bakteri oluşumu engellenir ve diş çürümelerinin önüne geçilir. Eğer bu süreç içerisinde köpeğinizin dişlerine bakmazsanız ve dişleri güçsüzleşmişse özel mamalar kullanılmalıdır.

Diş sorunu yaşayan köpekler, mama yerken acı çektikleri için beslenmesini tamamlayamaz. Bunun için nem oranı yüksek ve daha yumuşak mamalar tercih edilmelidir. Sizler için seçmiş olduğumuz mamaları incelemenizi ve denemenizi tavsiye ederiz.

#1 Lavital Küçük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması

diş hassasiyeti olan köpekler için mama

LaVital en kaliteli mama markalarından bir tanesidir. Özel yapısı sayesinde köpekler için tam ve dengeli beslenme sağlar. Bu mamanın en büyük özelliği diş ve kemik gelişimine yardımcı olmasıdır. Bu sayede dişlerinin daha güçlü olmasına yardımcı olur ve yaşlılık dönemi içerisinde diş sorunları yaşanma ihtimali azalır. Eğer köpeğiniz yetişkinse diş bakımını yapmanız ve bu mamayı kullanmanız diş sağlığını korumasına yardımcı olacaktır. Bu mamanın bir diğer özelliği ise kolay sindirilebilir olmasıdır. Bağırsak aktivitesini dengeleyen bu mama sindirim sorunu yaşayan köpekler için de idealdir. Eğer küçük köpek ırkı sahibiyseniz bu mamayı muhakkak denemenizi tavsiye ederim.

İlgini Çekebilir:  Kuru mama zararlı mı?

LaVital Köpek Maması Satın AL

#2 N&D Balkabaklı Kuzu Etli Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

diş hassasiyeti olan köpekler için mama

N&D mama markası kalitesi onaylanmış ve oldukça sağlıklı bir köpek mamasıdır. Tamamen doğal ürünlerden üretilmiş olan bu köpek maması köpeğinizin gelişimini desteklemek için oldukça uygundur. Özellikle kuzu eti seven köpekler için en lezzetli mamalardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra kemik ve diş gelişimine yardımcı olur. Aynı zamanda içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Oldukça zengin içeriğe sahip olan bu köpek maması protein bakımından yüksek bir değere sahiptir. Eğer köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız bu mama markasını denemenizi öneririz.

N&D Köpek Maması Satın AL

#3 Hills İdeal Balance Tahılsız Tavuklu Orta Irk Yaşlı Köpek Maması

diş hassasiyeti olan köpekler için mama

Ülkemizde yer alan en iyi mama markalarından bir tanesi olan Hills tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması yaşlı köpeklere özel olarak üretilmiştir. Doğal ürünlerden üretilmiş olan bu köpek maması yumuşak yapıya sahip olduğu için diş hassasiyeti yaşayan köpekler için oldukça idealdir. Eğer yaşlı olmasından dolayı diş sorunu yaşayan köpeğiniz varsa bu mamayı deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan yağ asitleri ve antioksidanlar iltihaplanmalara karşı etkilidir. Bu sayede eklem ağrısı gibi sorunları en aza indirir.

Hills Köpek Maması Satın AL

#4 Nutri Canin Tahılsız Senior Kuzu Etli Köpek Konservesi

diş hassasiyeti olan köpekler için mama

Diş hassasiyeti yaşayan köpekler için en ideal beslenme şekli yaş mamalardır. Yaş mamalar hem daha lezzetli hem de daha yumuşak yapıya sahiptir. Bu sayede diş sorunu yaşayan köpekler bile severek tüketecektir. Nutri Canin tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması, aynı zamanda besleyici özelliğe sahiptir. Eğer diş sorunu yaşayan köpekleriniz varsa yaş mama kullanmanızı öneririz. Bu sayede iştahsız köpekleriniz bile tam ve dengeli bir beslenme sağlayacaktır. Ayrıca içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde köpeğinizin bağışıklık sistemini korur.

İlgini Çekebilir:  Kurumama.com'dan özel indirimler

Nutri Canin Yaş Köpek Maması Satın AL

#5 Schesir Dog Tavuk ve Papaya Köpek Konservesi

diş hassasiyeti olan köpekler için mama

En iyi yaş mama üreticilerinden bir tanesi olan Schesir tarafından özel formüle edilmiş bu köpek maması oldukça lezzetli bir yapıya sahiptir. Bu yüzden köpekler bu mamaya hayır diyemez. Bunun yanı sıra diş sorunu yaşayan kediler için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. %100 doğal içeriğe sahip olan bu köpek maması hem köpeğinizin sağlığını destekleyecek hem de severek mamasını tüketecektir. Konserve sesini duyan köpeğiniz hemen yanınıza gelerek bir an önce mamasını yemek isteyecektir.

Schesir Yaş Köpek Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu