GenelKöpek

Köpeklerin Sağlığını Destekleyen En İyi 5 Düşük Tahıllı Köpek Maması

Geçmiş zamanlardan bu yana en çok tartışılan konulardan bir tanesi köpekler için tahılın yararlı veya zararlı olmasıdır. Köpek mamalarının üretilmesinden bu yana köpek mamalarının içerisinde yer alan tahılların gerekli olup olmadığı düşünülmektedir. Aslında bakılırsa, köpek mamalarının içerisine ilk kez tahıl eklendiğinde tarih İkinci Dünya Savaşını gösteriyordu. Yaşanan savaştan ve erzak eksikliğinden dolayı köpek mamalarının içerisine tahıl karıştırılmaya hatta tamamen tahıl verilmeye başlanmıştı. Daha sonra köpeklerin tahıllı gıdaları tüketebildiği fark edildi ve bu şekilde beslenmeye devam edildi.

Köpeklerin çok eski zamanlardan beri insanlarla beraber yaşadıklarını düşünürsek zaman içerisinde evrimleştiklerini tahmin etmek zor değildir. Bu süreç içerisinde insanlarla yaşayan köpeklerin sindirim sistemlerinde de değişimler meydana geldi. Dolayısıyla binlerce sene öncesinden bu yana köpekler sadece et yemiyordu. Bunun yanı sıra tahıllı gıdalar da tüketiyordu. Tam olarak bu sebepten dolayı köpeklerin sindirim sistemleri tahılı öğütebilir hale geldi.

İçeriğinde tahıl olan mamaların tamamen sağlıklı olduğunu söylemek doğru değildir. Çünkü köpeklerin temel besin ihtiyacı her zaman hayvansal kaynaklı proteinlerdir. Dolayısıyla köpeklerin beslenmesi için sadece tahıl vermek doğru değildir. Bununla beraber bazı köpeklerin tahıllı gıdalara karşı alerjisi olabileceği için bu köpeklere tahıllı gıda verilmemesi gerekir.

Yukarıdaki paylaştığımız bilgileri de göz önünde bulundurarak köpek mamalarının düşük tahıllı olmasının bir zararı yoktur. Üstelik tahıllı gıdalardan elde edilen lif, vitamin ve mineraller köpeklerin beslenmesine katkı sağlayacaktır.

Sizler için seçmiş olduğumuz, köpeğinizin sağlığını olumlu yönde etkileyecek düşük tahıllı köpek mamalarını incelemenizi ve denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Sayfa Özeti

#1 N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması

düşük tahıllı köpek mamaları

N&D markası tartışmasız en iyi mama üreticileri arasında yer almaktadır. Bu mama orta ve büyük ırkların yavruları için özel olarak hazırlanmıştır. Bilindiği üzere yavru köpeklerin daha yoğun protein ihtiyaçları olduğu için bu mamaların protein bakımından yüksek olarak üretilmektedir. İçeriğinde yer alan kuzu eti sayesinde köpekler için oldukça lezzetli bir mama seçeneğidir. Bunun yanı sıra mamanın içeriğinde yer alan protein oranı hayvansal gıdalardan sağlanmaktadır. Düşük oranlı tahılı sayesinde köpeklerin beslenmesini tamamlar ve oldukça sağlıklı bir mamadır.

N&D Köpek Maması Satın AL

#2 Profine Düşük Tahıllı Puppy Kuzulu Yavru Köpek Maması

düşük tahıllı köpek mamaları

Kaliteli mama üreticileri arasında yer alan Profine tarafından yavru köpeklere özel olarak üretilmiş olan bu köpek maması da kuzu etinden üretilmektedir. İçinde yer alan diğer meyve ve sebzeler sayesinde oldukça besleyici, vitamin ve mineral oranı yüksek olan bir mamadır. Bunun yanı sıra yavru köpeklerin ihtiyacı olan protein, yağ, kalsiyum ve fosfor oranını karşılamaktadır. Ayrıca içerisinde yer alan balık yağı ve deniz ürünleri sayesinde Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini de barındırmaktadır. Köpekler için tam ve dengeli beslenme sağlayan bir mamadır.

Profine Köpek Maması Satın AL

#3 N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Yine N&D markası tarafından üretilmiş olan bu köpek maması küçük köpek ırklarına özel olarak üretilmiştir. Yavru köpekler için oldukça uygun bir içeriğe sahip olan bu mama içeriğinde yer alan meyve ve sebzeler sayesinde vitamin ve mineral bakımından zengindir. Küçük Irk Köpeklerin Beslenme ve Bakımı [DETAYLI REHBER] isimli yazımızda da bahsettiğimiz üzere bu mamaların besleyicilik bakımından daha zengin olması gerekmektedir. Küçük köpek ırkları daha aktif bir yapıya sahip oldukları için günlük yaşantıları içerisinde daha fazla enerji harcarlar. Bu durumdan dolayı daha yoğun bir şekilde beslenme ihtiyaçları vardır.

İlgini Çekebilir:  Köpek Sahiplerinin Değişik Huyları

N&D Köpek Maması Satın AL

#4 Profine Düşük Tahıllı Light Kuzulu Diyet Köpek Maması

düşük tahıllı köpek mamaları

Bir diğer önemli nokta ise aşırı kilolu köpeklerdir. Köpeklerde obezite kesinlikle ihmal edilmemesi gereken ve oldukça riskli bir hastalıktır. Özellikle eklem ağrısı, kalp hastalıkları gibi ciddi sorunları beraberinde getirdiği için köpeklerin kilosunun korunması gerekir. Bunun için de en uygun yöntem diyet köpek mamalarına yönelmek ve egzersiz imkanı sağlamaktır. Tamamen bu durum için formüle edilmiş olan bu köpek maması köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu köpeğin kilo verme aralığının en azından 6 ay gibi uzun bir süreye yayılması gerektiğidir. Bu yüzden dikkatli olunmalı ve köpeğin dengeli bir şekilde kilo vermesi sağlanmalıdır.

Profine Köpek Maması Satın AL

#5 N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Köpek Konservesi

düşük tahıllı köpek mamaları

Listenin sonuna geldiğimizde yaş köpek mamasına yer vermek istiyorum. Köpeklerin beslenmelerine çeşitlilik kazandırmak için yaş köpek mamalarına yönelmek önemlidir. Aynı zamanda yaş köpek mamaları kuru mamalara oranla çok daha lezzetli olduğu için seçici damak tadına sahi olan köpekler bile severek tüketecektir. Bunun yanı sıra tavuklu içeriğiyle beraber ringa balığı da barındırmaktadır. Köpekler için oldukça lezzetli bir mama olmasının yanı sıra içerdiği vitamin ve minerallerden dolayı köpeğinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda protein bakımından zengin bir mamadır. Tüm bunların yanı sıra köpekler için tam ve dengeli bir beslenme sunmaktadır.

N&D Yaş Köpek Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu