GenelKedi

Kedilerde Eklem Ağrısı – Eklem Ağrıları İçin En İyi 5 Kedi Maması

Kedilerde en sık rastlanan durumlardan bir tanesi eklem ağrılarıdır. Eklem ağrısı, özellikle yaşlı kedilerde ortaya çıkmaktadır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi yaşlılık zamanlarında eklemler arasındaki sıvı azalır ve ağır meydana çıkar. Bu ağrı kedinin yaşam kalitesini düşürmesiyle beraber, hareketlerini de sınırlandırır. Eğer kedinizde eklem ağrısı görülüyorsa merdivenlerden çıkmak, zıplamak, koşmak oldukça zordur. Dolayısıyla, bu durumun mümkün olduğunca ertelenmesi gerekmektedir.

Eklem ağrısı, artrit olarak da bilinmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasının altında yatan en büyük sebep ise eklemlerin arasında iltihap bulunmasıdır. Bu iltihapları engellemek için de özel bir beslenme programı uygulanmalıdır.

Eklem ağrısı özellikle 7 yaş üzerindeki kedilerde görülmektedir. Yani genç kediler için sorun yoktur. Eğer kediniz eskisi gibi koşma, zıplama gibi davranışlar sergilemiyorsa muhakkak bir veterinere danışılmalıdır. Veteriner hekim tarafından yapılacak test sonuçlarına bağlı olarak bir tedaviye başlanabilir. Bununla beraber kedinin mamasında değişikliğe gidilmesi gerekir.

Eklem ağrısı yaşayan kedilerin antioksidan ve yağ asitleri bakımından zengin mamalar tüketmesi gerekir. Bu sayede iltihaplanmalar en aza inecektir. Her ne kadar sadece mama kullanılması sonucunda ağrılar tamamen geçmese de hafiflemesine ve daha rahat hareket etmesine yardımcı olacaktır.

Sizler için özel olarak seçtiğimiz mamaları tercih ederek kedinizin bu soruna karşı savaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

#1 Royal Canin İndoor 7+ Yaşlı Kedi Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için kedi maması

Royal Canin markasının ülkemizde en çok tercih edilen mama markalarından bir tanesidir. Oldukça kaliteli ve doğal içeriği sayesinde kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlar. Royal Canin’in yaşlı kediler için hazırlamış olduğu bu kedi maması ise kedinizin yaşlılık dönemi içerisinde ihtiyacı olan tüm gereksinimleri barındırır. En büyük özelliklerinden bir tanesi ise eklem ağrılarını hafifletmeye yardımcı olmasıdır. Bunun yanı sıra üriner sistemi, böbrek sağlığını korur. Yaşlı kedilerde en sık görülen durumlardan bir tanesinin de sindirim sorunları olduğunu düşünecek olursak bu mama tam kedinize göre üretilmiştir. Hem kolay sindirilebilir olması hem de dışkı kokusunu azaltma özelliği sayesinde en iyi yaşlı kedi maması seçenekleri arasında yer almaktadır.

İlgini Çekebilir:  Soğuk Havalarda Evcil Hayvan Bakımı

Royal Canin Kedi Maması Satın AL

#2 Hills Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kedi Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için kedi maması

Hills markasının en iyi mama markalarından bir tanesi olduğunu biliyoruz. Özellikle de kediler için tam ve dengeli bir beslenme sağlaması sayesinde kedinizin sağlığını ömür boyu korur. Yaşlı kediler için özel hazırlanmış olan bu kedi maması kedilerin kemik ve kas gelişimini destekler. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan yüksek protein ve azaltılmış fosfor ve magnezyum dengesiyle beraber yaşlı kediler için en iyi forma sahiptir. Hem eklem ağrısı gibi sorunlara karşı etkili olmasıyla hem de böbrek sağlığını korumasıyla kediniz için en iyi mamalardan bir tanesidir. Ayrıca içeriğinde yer alan antioksidanlar, vitaminler ve mineraller sayesinde iltihaplanmalara karşı etkili bir kedi mamasıdır.

Hills Kedi Maması Satın AL

#3 Hills Hairball İndoor Tavuklu Tüy Yumağı Önleyici Yaşlı Kedi Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için kedi maması

Yaşlı kedilerde görülen en büyük sorunlardan bir tanesi ise tüy yumağı sorunu olarak bilinir. Bu sorun özellikle kedilerin yaşlanmasıyla beraber tüylerinin güçsüzleşmesine bağladır. Kediniz kendisini temizlemek için tüylerini yalarken yutmasından dolayı midesinde tüy birikir. Dolayısıyla bu tüyleri kusması veya dışkı yoluyla çıkartması gerekmektedir. Bu mama ise kedinizin daha az tüy yutmasını ve dışkı yoluyla tüylerin atılmasını sağlar. Bu sayede sindirim sistemini rahatlatır. Bu mamanın diğer bir özelliği ise kemik ve kas gelişimine faydalı olmasıdır. Bu yüzden eklem ağrısı yaşayan kediler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Eğer hem eklem ağrısı yaşayan hem de tüy sorunu yaşayan bir kediniz varsa muhakkak bu mamayı denemenizi tavsiye ederiz.

Hills Kedi Maması Satın AL

#4 Hills Mature +7 Ton Balıklı Yaşlı Kedi Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için kedi maması

Yine Hills markasının bir maması olan bu ürün ton balığı içermektedir. Bu özelliği sayesinde Omega-3 bakımından zengin bir mamadır. Omega-3 vücuttaki iltihapları azaltmak için en iyi besin kaynaklarından bir tanesidir. Aynı zamanda kalp, beyin ve göz gelişimi için önemlidir. Ayrıca tüy ve deri sağlığının güçlü olmasına yardımcı olur. Omega-3 besini daha çok balıklı mamalarda yer almaktadır. Bu yüzden bu mama eklem ağrısı yaşayan kediler için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Özel içeriği sayesinde ağrıları hafiflemesine yardımcı olur. Ayrıca balıklı mamalar genel olarak kediler tarafından sevilerek tüketildiği için seçici damak tadına sahip olan kediler için de tercih edilebilir.

İlgini Çekebilir:  Kedilerle köpekler gerçekten düşman mıdır?

Hills Kedi Maması Satın AL

#5 Lavital Sensitive Ördekli Yaşlı Kedi Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için kedi maması

LaVital markası tarafından yaşlı kedilere özel olarak hazırlanmış olan bu kedi maması 7 yaş üzeri tüm kediler için kullanılabilir. Eklem ağrısı için oldukça etkili bir mama olmasının yanı sıra sindirim kolaylığı da sağlar. Bu mamanın en büyük özelliklerinden bir tanesi vücut ve kemik sağlığını desteklemesidir. Bunun yanı sıra magnezyum bakımından düşük bir formüle sahip olduğu için böbrek sağlığını da korur. Tamamen doğal besinlerden üretilmiş olan bu kedi maması yaşlı kediniz için oldukça sağlıklıdır. Aynı zamanda tam ve dengeli beslenme sağlar.

LaVital Kedi Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu