GenelKöpek

Eklem Ağrısı Yaşayan Yaşlı Köpekler İçin En Etkili 5 Köpek Maması

Köpeklerde en sık karşılaşılan durumlardan bir tanesi eklem ağrılarıdır. Özellikle köpeklerin yaşlarının ilerlemesiyle beraber bu sorunun yaşanma ihtimali artmaktadır. Her köpek yaşlılık döneminin bir bölümünde muhakkak eklem sağrısı yaşamaktadır. Eklem ağrısının en büyük sebeplerinden bir tanesi iltihaplanmalardır. Bu iltihaplanmaları engellemek için köpeğin antioksidan bakımından zengin bir mama tüketmesi gerekir. Bunun yanı sıra beslenmesine ve kilosuna dikkat edilmesi gerekir.

Obezite sorunu yaşayan köpeklerde eklem ağrısı görülme ihtimali çok daha yüksektir. Bu yüzden, köpeklerin gençlik zamanlarında kilo kontrolünü sağlamak çok önemlidir. Ayrıca, obezite birbirinden farklı sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Eğer aşırı kilolu bir köpeğiniz varsa Köpeklerde Obezite Hastalığı – Köpeklerde Diyet isimli yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca köpeklerin beslenmesini uygun bir şekilde düzenleyerek iltihaplanmaları ve eklem ağrılarını en aza indirebilirsiniz. Sizler için yaşlı köpeklere özel olarak hazırlanmış olan ve eklem ağrılarına karşı etkili olan köpek mamalarını listeledik. Eğer eklem ağrısı yaşayan köpeğiniz varsa aşağıdaki listeyi incelemenizi ve satın almanızı tavsiye ederiz.

#1 N&D Prime Tavuk ve Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için köpek mamasi

N&D köpek mamaları kalitesini ispatlamış ve oldukça kaliteli mamalardır. Piyasada en çok satan mamalardan bir tanesi olmasının yanı sıra, oldukça besleyici bir mamadır. Her yaş grubuna ve her ırk köpek için uygun mamalar üreten N&D tarafından üretilmiş olan bu köpek maması özellikle eklem ağrısı yaşayan köpekler için oldukça faydalıdır. Mamanın içerisinde yer alan yüksek protein ve antioksidanlar sayesinde köpeklerdeki eklem ağrılarını hafifletir. Aynı zamanda iltihaplar için en etkili çözümler arasında yer alan Omega yağ asitleri bakımından zengin bir mamadır. Köpeğinizin genel sağlığını korumasının yanı sıra eklem ağrılarını hafifletmek için de kullanılabilir.

İlgini Çekebilir:  Muhabbet kuşları nasıl eğitilir?

N&D Köpek Maması Satın AL

#2 Bravery Adult Small Breed Somonlu Yetişkin Köpek Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için köpek mamasi

Bravery tarafından üretilmiş olan bu köpek maması özellikle deniz ürünleri içerdiğinden dolayı Omega yağ asitleri bakımından zengin bir bir içeriğe sahiptir. Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri köpeklerin tüy-deri sağlığını korumakla beraber göz ve beyin gelişimlerine de katkı sağlar. Tüm bunların yanı sıra iltihaplanmaların çözülmesine yardımcı olduğu için eklem ağrısı yaşayan köpekler için oldukça uygun bir köpek mamasıdır. Yetişkin köpekler için üretilmiş olan bu köpek mamasının içerisinde yer alan sebze ve meyveler sayesinde vitamin ve mineral bakımından da zengin bir mamadır. Aynı zamanda içerisinde antioksidan bakımından oldukça zengin bitkiler ve meyveler yer almaktadır. Bu mama köpekler için tam ve dengeli beslenme sunmaktadır.

Bravery Köpek Maması Satın AL

#3 Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için köpek mamasi

Orijen markasının kalitesini sorgulamak bile hata olacaktır. Piyasadaki en kaliteli mama marklarından bir tanesi olmasıyla beraber tamamen organik içeriği sayesinde köpekler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Protein bakımından zengin bir içeriğe sahip olan bu mama tavuk, hindi ve balık gibi hayvanlardan üretilmiştir. İçerisinde yer alan meyve ve sebzeler sayesinde vitamin ve mineral deposudur. Bu köpek maması yaşlı köpeklere özel olarak üretildiğinden dolayı eklem ağrıları için de oldukça uygundur. Tahılsız olmasıyla beraber antioksidan içeriğe sahiptir. Tüm bunların sayesinde iltihaplanmalar en aza iner ve eklem ağrıları hafifleyecektir. Eğer yaşlı ve eklem ağrısı yaşayan bir köpeğiniz varsa bu mamayı denemenizi tavsiye ederiz.

Orijen Maması Satın AL

#4 Hills Mature Senior +7 Medium Orta Irk Tavuklu Yaşlı Köpek Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için köpek mamasi

Yine en kaliteli mama markalarından bir tanesi olan Hills tarafından üretilmiş olan bu köpek maması 7 yaş üzeri köpekler için özel bir içeriğe sahiptir. Özellikle de eklem ağrılarını hafifletmek için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu sayede yaşlı köpeklerinizin daha kolay bir yaşam sürmelerine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan tavuk ve balık eti sayesinde protein bakımından zengindir. Aynı zamanda vitamin ve mineral oranları yüksektir. Bu sayede köpeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendirir ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlar. Paketin üzerinde yer alan beslenme tablosuna göre öğünlere ayrılabilir.

İlgini Çekebilir:  'En çılgın' 10 evcil hayvan

Hills Köpek Maması Satın AL

#5 Brit Care Senior Kuzu Etli Yaşlı Köpek Maması

eklem ağrısı yaşayanlar için köpek mamasi

Brit Care markası tarafından hazırlanmış olan bu yaşlı köpek maması köpeğinizin dinç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda oldukça besleyici ve sağlıklı bir içeriğe saihptir. Yaşlı köpeklere özel olarak üretilmiş olan bu köpek maması eklem ağrılarını hafifletmek için tercih edilebilir. İçerisindeki doğal ürünlerle beraber kuzu eti barındırmaktadır. Kuzu eti özellikle köpekler tarafından en sevilen et ürünlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda besleyicilik ve protein bakımından zengin bir ettir. Bu köpek mamasının içeriğinde bulunan bitkisel ürünler sayesinde antioksidan değeri yüksektir. Bu sayede iltihaplanmaları engeller ve eklem ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

Brit Care Köpek Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu