Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

En iyi yavru köpek maması

Ana Sayfa » Genel » En iyi yavru köpek maması
En iyi yavru köpek maması

Yavru köpekler… Minik patili sevimli şeyler… Sahip olmak güzel de bakımı biraz daha meşakkatli bir şeydir ama yine de bu sevimli dostlar için her şeye değer diyorum.

Yavru köpekler, beslenme konusunda yetişkin köpeklere göre daha dikkatli davranılması gereken varlıklardır. Mama seçimi konusu ise bu dikkatli davranılması gereken aşamanın en önemli dönemidir. Neticede ilk defa köpek sahibi olacaksanız çok daha hassas davranmanız ve mama seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekiyor. Burada akla gelen ilk şey “en iyi yavru köpek maması” nasıl olur sorusudur. Aslında en iyi mamayı seçebilmek için bilinmesi gereken birkaç detay hakkında bilgi sahibi olursanız, işinizin daha rahat olacağından emin olabilirsiniz. Peki, nedir en iyi yavru köpek maması için bilinmesi gerekenler?

En iyi yavru köpek maması

İşte detaylar:

Yavru köpek maması almadan önce bilmeniz gereken en önemli detay, güvenilir bir adresten alışveriş yapmanın işinizi kolaylaştıracak olmasıdır. Piyasada çok sayıda mama satıcısının olması, bu konuda hassas davranmanızı gerektirecektir. Zira her marka ve üretici sahip olduğu marka için “en iyisi” demekten geri durmayacaktır. Bu nedenle analizinizi iyi yapmanız gerekmektedir.

En iyi yavru köpek maması

İyi bir yavru köpek mamasının hangi özelliklere sahip olduğunu bilmeniz de yine işinizi kolaylaştırmak adına pratik bilgi olacaktır. İyi bir köpek mamasının özellikleri şöyledir;

  • Et içerikli, yüksek protein içermesi
  • Doğal ve katı yağlar açısından zengin olması
  • Karbonhidrat oranının düşük olması
  • Adlandırılmış (non-jenerik) hayvan kaynağından elde edilmiş olması
  • İçerisinde hayvansal ve bitkisel içeriklerin olmaması
  • Suni tatlandırıcıların barındırılmaması
  • Köpeklerin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler bakımından zengin olması.

Yukarıda saydığımız yavru köpek maması özelliklerini inceledikten sonra mama seçiminde bulunmanız, elbette işinizin kolaylaşması ve köpeğiniz için en iyi mamayı seçmenizde yardımcı olacaktır. Tüm bu pratik bilgilere ek olarak bilmeniz gereken önemli bir diğer husus ise zaman içinde köpeğinizin hangi tür mamayı tercih ettiğini gözlemlemek olacaktır. Bazı köpekler, bazı tip mamaları beğenmezler ve çoğunlukla ya açlıklarından yemek zorunda kalırlar ya da başka bir seçenekleri olmadığından.

En iyi yavru köpek maması

Yavru köpek beslemeye karar verdiğinizde öğrenmeniz gereken önemli bilgileri zaman zaman sitemizden sizlere sunmaya devam ederek yavru köpek besleme hakkında pratik bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

 

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

En iyi yavru köpek maması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır