Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Great Dane (Danua) Köpeği Bakımı ve Özellikleri

Ana Sayfa » Köpek » Great Dane (Danua) Köpeği Bakımı ve Özellikleri
Great Dane (Danua) Köpeği Bakımı ve Özellikleri

Köpekler hakkında bilgi sunmaya devam ettiğimiz sitemizde bu defa domuz avında kullanılmak üzere 400 yılında önce Almanya’da geliştirilen duana köpeği hakkında bilgi vereceğim. İyi okumalar…

 

Great Dane (Danua) Köpeği

Tarihi bakımdan 407’li yıllara kadar uzanan Great Dane (Danua) köpeği, antik yunan dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bundan yüzyıllar önce Yunan para birimlerinin üzerinde bu köpeğe ait resim olduğu kayıtlarda yer almaktadır. Ancak daha kesin bilgiler, farklı kaynaklarda yer almaktadır. Verilen bilgilere göre 407 yılında Almanya’da Gaul bölgesi ve İtalya’nın bazı kesimleri ve İspanya Asyalı bir kavim olan Alanlar, köpekleri istila ettiler. Kavim, bu dönemde Mastiff köpeklerini de beraberinde getirdiler. Danua köpeği, Almanya’da ki bazı tazılarla birleştirilerek üretilmeye başlandılar.

Great Dane (Danua) Fiziksel Özellikleri

Tüy renklerine göre farklı gruplara ayrılan danua köpekleri, cins ve karakter bakımından birbirlerine benzemektedirler. Great Dane köpekleri, özellikle tüyleri ile birbirlerine benzerler zira benzerliklerini ayırt etmek için de bu özelliklerinin kullanıldığı bilinmektedir. Kumral Great Dane, Benekli Great Dane ve Alacalı Great Dane, Alacalı Danua’lar bütün Great Dane cinsi köpekler bu ırkın en çok bilinen cinsleri arasında yer almaktadır.

“Köpeklerin Apollo’su” olarak nam salan Danua köpekleri, asil duruşu, dayanıklılığı, zarif gövdesi ve dev olmalarıyla kendinden daha çok söz ettirirler. Yumuşak huylu ve sabırlı olmalarının yanında ani bir tehlike karşısında saldırganlaşabilen köpekler, ortama göre hareket etmeyen köpek türlerinden biridir.

Great Dane‘ler savaş köpeği, av köpeği, bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak kullanılan köpekler, evde beslenecekse iyi bir eğitimden geçirilmeleri gerekir. Tüm bunların yanında iyimser olmaları da ayrıca belirgin özelliklerinden biridir. Sağlık anlamında herhangi bir saptanmış hastalığın görülmediği Danua köpekleri, uzun ömürlü olmalarıyla dikkat çekicidir. Günümüzde halen bazı bölgelerde saydığımız amaçlar doğrultusunda beslenmektedirler.

Great Dane (Danua) Karakteri

  • Great Dane ırkı genel olarak uysal, sadık ve kibar bir yapıya sahiptir.
  • Erken yaşta sosyalleştirilmesi gerekir. Aksi halde saldırgan bir köpek olabilir.
  • Sosyalleştirilirse, diğer köpeklerle ve hayvanlarla iyi anlaşacaktır.
  • Çocuklara karşı sevecen ve sabırlı bir ırktır.
  • Cesur ve güvenilir bir köpektir. Bulunduğu bölgeyi korumak için elinden gelen her şeyi yapar.
  • Koruma eğitimi verilmemelidir. İlerleyen yaşlarda içgüdüsel olarak koruma eğilimine yatkın olacaktır.
  • Danua ırkının itaat seviyesi düşük olduğu için eğitimi zor olabilir.
  • Enerjik ve atletik bir köpektir.
  • Bekçilik konusunda yetenekli bir köpektir.
  • Koruma içgüdüleri çok gelişmiştir.

Great Dane (Danua) Bakımı

Danua cinsi köpek kısa tüylü yapısı ile bakımı oldukça kolay olmaktadır. Düzenli olarak köpek fırçası yardımı ile taramanız ölü tüylerin ortadan kalması için yeterli olmaktadır. Ayrıca cüssesi oldukça büyük olan Danua’nın yıkanması da bir hayli zahmetli olduğu bilinmektedir. Çok sık olmamak şartı ile ılık bir duş onları oldukça rahatlatacaktır. Ayrıca Danua cinsi köpeğin sağlığının korunması için en kaliteli köpek maması tercih edilmelidir. Damak lezzetine uygun birbirinden farklı seçenekleri ile Bosch, Exculusion, Felicia, Hills, N&N, Proplan ve Royal Canin köpek markalarını tercih edebilirsiniz. Piyasada ki en kaliteli köpek mamaları olan bu markalara en uygun fiyata ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Great Dane (Danua) Köpeği Bakımı ve Özellikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır