Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kaniş Köpeği

Ana Sayfa » Genel » Kaniş Köpeği
Kaniş Köpeği

Süs köpekleri arasında ülkemizde ve dünya genelinde en yaygın olarak tercih edilen köpek cinslerinden biri de kaniş köpek cinsidir. Kendine has yönleri, tavır ve davranışlarıyla dikkatleri üzerine çeken kaniş, sevecen ve bir o kadar da kendinden emin tavırlarıyla dikkat çeker.

Kaniş köpek cinsi, sevecenliği, oyun oynamayı sevmesi, eğitime müsait yapısı ile dikkatleri üzerine çeken köpek ırklarındandır. Evcil köpekler arasında en çok tercih edilmesinin nedeni de budur. Ancak bu köpeklerin olumsuz bir yönü, çok fazla baskıya gelememeleridir. Yani sık sık eğitim vermeniz, köpeğinizin huysuzlaşmasını sağlayabilir. Bu nedenle köpeğinizin eğitime karşı hassasiyetini göz önünde tutarak eğitim seanslarını periyodik olarak uygulamanız en uygunu olacaktır. Kaniş köpek cinsi, kulakları iyi duyan, algısı mükemmel bir köpek cinsidir. Gözleri çoğunlukla koyu renkli olan köpekler, kendilerinden emin tavır sergiledikleri için çok daha sevecen bir duruş sergilerler. Kalça bölgesi yuvarlak, ayakları ise kısa olan bu köpeklerle zaman geçirmek oldukça eğlencelidir.

Kaniş Köpeği

Kaniş köpek cinsi, çok fazlasıyla havlayan bir köpektir. Bu nedenle güzel bir bekçi köpeği gibi eğitmek oldukça basittir. Sevecen yönleriyle dikkat çeken köpek, çocuklarla oyun oynamaya bayılır. Ancak bazen mızıkçılık yapabilir, öğrendiği numaraları uygulamaya koyulabilir. Bu nedenle biraz dikkatli olunmasında fayda vardır. Evcil köpek sahiplerinin en çok merak ettikleri sorulardan biri de köpeklerin banyo alışkanlığıdır. Bu cins köpekler, kesinlikle banyoyu çok severler. Bir de sirkte oynamak, onlar için keyif verici aktivitelerden biridir. Yavru iken eğitildiklerinden ve köpek maması seçimine dikkat edildiğinde, kesinlikle güzel ve sevimli bir dost sahibi olabileceğinize inanabilirsiniz.

Kaniş Köpeği

13-15 yıl arasında ömür süren kaniş köpekler, apartman dairesinde beslenebilir türdendir. Ancak yazımızın üst kısmında da belirttiğimiz gibi çok fazla havlayan bir köpek olduğu için bu konu, sıkıntıya neden olabilir. Fransa kökenli olduğu yönünde bilgilerin yer aldığı kaynaklarda, kökeninin 400 yıl öncesine dayandığı belirtilmektedir. Birçok Avrupa ülkesinde de evcil hayvanlar kategorisinde köpek tercih edenlerin en çok talep ettikleri cins, kaniş köpek cinsidir. Birçok yönüyle özel bir yapıya sahip olan köpek ile hoş zamanlar geçirebilirsiniz.

Kaniş Köpeği

Kaniş köpek boyutu:

Yükseklik Erkekte 28 – 38 cm

Yükseklik Dişide 28 – 38 cm

Kilo Erkekte 7 – 8 Kg

Kilo Dişide 7 – 8 Kg

 

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kaniş Köpeği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır