Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi kumu neden önemlidir?

Ana Sayfa » Kedi » Kedi kumu neden önemlidir?
Kedi kumu neden önemlidir?

Kediler, tuvalet ihtiyaçlarını evde giderebilen hayvanlardır fakat çok titiz hayvanlar oldukları için hijyen noktasında kesinlikle dikkat edilmesini isterler kumun kalitelisi ve temiz olması bir şarttır.

Kedi kumu seçimi, bir kedinin sağlığını en yakından ilgilendiren ve tetikleyen şeylerden biridir. Mama konusunda gösterilen özenin kedi kumunda da gösterilmesi gerekiyor. Başında da dediğim gibi kediler hijyenik hayvanlar oldukları için temizlik ve temizlik alanı onlar için oldukça önemlidir, bu yüzden sahiplerine büyük iş düşüyor, ucuz ve kalitesiz kum kullanmaktan kaçınmak, kedinin sağlığı açısından en iyi ve tercih edilen kum markalarını satın almak kısa vadede az para harcandığı için hoş karşılanmasa da kedinin sağlığı açısından en iyisidir.

Kedi kumu

Kedi kumu seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Kediler, kumları tuvalet ihtiyacı için kullansalar da bazı kumlarda bulunan kimyasal maddeler kuma bir koku veya tat katıyor bu da kedilerin dikkatini çekiyor ve kediler kumu yemeye başlıyorlar. Aslında normal kumdan da kediler zaman zaman yerler fakat ucuz ve kalitesiz, hijyen aşamalarından geçmemiş ve içerisinde kediye zarar verecek kedi kumları, içerisindeki kimyasal maddelerin saçtığı kokudan dolayı kedinin daha fazla dikkatini çekiyor ve yediğinde maalesef sonu çok kötü hastalıkların peyda olmasına neden oluyor.

Kedi kumu

Kedi kumu çeşitleri nelerdir?

Kediler doğal hayatlarında iken de kendi tuvalet ihtiyaçlarını kendileri giderirler ve eğer zamanınız varsa bir sokak kedisini takip edin, dışkısını veya idrarını yaptığı toprağı inceleyin. Kedilerin ihtiyaçlarını giderdikleri yerler, genellikle dışkı ve idrarı toplayabilen toprak çeşididir, topaklanan kumlar yani. Pethsop mağazalarında da kullanıma göre bu tip ve topaklanmayan kedi kumu şeklinde olmak üzere iki çeşit kedi kumu satılmaktadır. Ev içerisinde veya diğer kapalı ortamlarda daha çok tercih edilen kedi kumu topaklanan kedi kumudur. Sağlıklı yaşamaları ve ev ortamı açısından uygunluğunu düşünüyorsanız bu kumun daha ideal olduğunu söyleyebilirim.

Kedi kumu

Topaklanmayan kedi kumu da ihtiyaca göre tercih edilebilir mesela bahçe veya açık herhangi bir alanda kedi besliyorsanız bu kedi kumunu tercih edebilirsiniz. Ama yine de söylemek gerekiyor ki topaklanan kedi kumu, kedinizin sağlığı ve temizliği açısından daha sağlıklıdır.

Kedi kumu

Kedi kumu, çok pahalı olmamakla birlikte ucuzuna kaçılması gereken bir konu değildir. Ortalama 25-50 TL fiyatları arasında değişen kedi kumu, kedinizin türüne ve tercih ettiği kuma bağlı olarak fiyat değişikliği yaşanabilir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi kumu neden önemlidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır