Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi maması alırken dikkat edin

Ana Sayfa » Genel » Kedi maması alırken dikkat edin
Kedi maması alırken dikkat edin

Kediler, evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen sevimli varlıklardır. Sevimli oldukları kadar nazlı ve ilgiyi seven hayvanlar olduklarını da ifade etmeden geçmemek gerekiyor. Tabi ki bir kedi için en temel şey tercih edilen mamadır. Mamanın kaliteli olması ve kediniz için yeteri derecede besin içermesi, gözden kaçırılmayacak detaylar arasındadır.

Kediniz için mama seçerken dikkat edin

Evcil hayvan sahiplerinin en temel görevlerinden biri de sahip oldukları minik dostları için herhangi bir konuda tercih yaparken en iyisini seçmeleridir. Özellikle de kedilerde kedi maması, çok önemli konuların başında gelmektedir. Kedi maması alırken dikkatli olmanın birincil göreviniz olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Dolayısıyla mama almaya karar verdiğinizde, mama ambalajları üzerinde yazan yazılara dikkat etmeniz gerekiyor. Tabi bunu yaparken “gurme” veya “süper gıda” gibi etiketlere çok da dikkat etmeyin, genelde bu tip etiketler daha çok reklam amacı yapıştırılan etiketlerdir.

Kedi maması

Kedinizin damak tadına hitap edin

Kediniz için mama seçtikten sonra yapmanız gereken ilk şey; mamayı bir kaba koyarak kedinizin önüne koymak olacaktır. Eğer kedinizin damak tadına uyan bir mama ise hızlı hızlı yiyip bitirecektir. Yok aksine bir durum söz konusu ise açlıktan mama yiyorsa bunu sıkılarak ve aralıklarla yapacaktır. Bundan anlamanız gereken şey kedinizin damak tadına uymadığını anlamak olacak ve hemen mamayı değiştirmek için harekete geçmeniz gerekecektir.

Kedi maması

Kedilere mama verilirken ne kadar verilmelidir?

Kedi maması kadar bir de beslenmesi de önemli konulardan biridir. Her saat kedinizin önüne mama koymanız ona yapacağınız bir iyilik değil aksine kötülük olacaktır. Kedinizin cinsine, yaşına, yaşadığı yere (ev, bahçe) kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı konusuna göre değişir. Bunun için kedinizin büyümesine orantılı olarak ve saydığımız özel durumlara göre günlük ne kadar mama ihtiyacı duyduğunu tespit etmelisiniz. Bu şekilde davrandığınızda, kesinlikle kediniz için en iyisini yapmış olacaksınız.

Kedi maması

Minik dostlarınızın daha sağlıklı kalabilmesi ve daha uzun ömürlü olabilmesi için kedi maması seçiminde dikkat edilmesi gereken detayları kısa ve öz olarak sizlere sunduk. Tüm bunlara dikkat etmekle birlikte ilk defa eve kedi alıyorsanız bir uzmandan yardım almanız ve bu şekilde mama seçimi yapıp günlük beslenme dengesini ayarlamanız daha sağlıklı olacaktır. Sitemizin satış bölümünü ziyaret ederek kediniz için mama ve diğer malzemeleri kolaylıkla satın alabilir, güven içinde sipariş vererek kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Kedili günler…

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi maması alırken dikkat edin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır