Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğimi neden taramalıyım?

Ana Sayfa » Köpek » Köpeğimi neden taramalıyım?
Köpeğimi neden taramalıyım?

Evcil köpek besleyenler, köpeklerinin bakımını yaparken mutlaka tüylerinin taranmasına özen göstermelidirler. Tüylerini taramak sadece güzel görünmeleri için değil, aynı zamanda sağlıklı kalmaları için de önemlidir.

Köpeklerin taranması, bakterilerin oluşmasında en büyük kalkandır. Bu nedenle sevimli dostlarınızın bu önemli bakımını kesinlikle alışkanlık haline getirmelisiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en temel husus, henüz yavru iken bu alışkanlığı kazandırmanızdır. Zira daha da büyüdüklerinde taranmaktan huysuzlanırlar. Özellikle de kulak ve tırnak bakımına geldiğinde beklenmedik tepkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden uzmanlar; köpekler henüz 3 haftalık iken tüylerinin taranması gerektiğini söylüyorlar.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Köpekler de tıpkı diğer canlılar gibi yağ üretirler. Yani vücutlarında biriken yağlar bir diğer anlamda dışa vurur. Tüy bakımı yapılırken köpeğin taranması tam da burada etkisini gösterir. Eğer köpeğinizin tüylerini sık sık taramaya özen gösterirseniz hem köpeğiniz bu duruma daha rahat alışır hem de vücudunun ürettiği yağ sayesinde tüyleri daha parlak ve alımlı bir görünüme sahip olur.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Köpeğinizi taramanın ne gibi faydaları vardır?

Köpeğinizle daha iyi bir iletişim kurabilmek ve daha sıkı bir dostluk yaşamak için tüy taramanız çok önemli bir etken olacaktır. Elinizin sürekli köpeğinizin vücudunda olması, zamanla size daha çok alışmasını sağlayacak ve kendini daha emin ellerde hissetmesini sağlayacaktır.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Köpeğinizin sizi tanıması kadar sizin de köpeğinizi tanımanız önemlidir. Köpeklerde tüy bakımı yapılırken taramaya özen göstermeniz durumunda, köpeğinizin vücudunu daha yakından tanıma şansına sahip olursunuz bu da herhangi bir değişikliğin yaşanması durumunda dikkatinizden kaçmayacaktır.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Tüyler, insanlarda olduğu gibi köpeklerde de zaman içinde ölürler. İnsanlardan farklı olarak köpeklerin tüyleri daha sığ ve bakımı da daha az yapıldığı için ölü tüyler köpeğin vücuduna yayılır ve diğer canlı tüylerin gelişmesine engel olur. Ancak köpeklerin tüyünü tarama işlemini alışkanlık haline getirirseniz, ölü tüylerinin atılmasında daha fazla yardımcı olmuş olursunuz.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Kan dolaşımı, derinin alt tabakasında oluşur. Ancak tüylerine bakım yapılmayan köpeklerde kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde dönmediğini belirtmek gerekiyor. Bu nedenle haftalık veya kaç günde bir tüy bakımı yapıyorsanız, bu esnada tüylerini taramayı da ihmal etmeyin.

Köpeğimi neden taramalıyım?

Köpek taramanın saydıklarımızdan çok daha fazla faydasını olduğunu söyleyebiliriz. Zaten zaman içinde ne gibi olumlu sonuçların doğacağını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpeğimi neden taramalıyım? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır