Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğiniz Banyo Yapmayı Seviyor mu?

Ana Sayfa » Genel » Köpeğiniz Banyo Yapmayı Seviyor mu?
Köpeğiniz Banyo Yapmayı Seviyor mu?

Köpekler, evcil hayvanlar arasında sahiplerine en çok bağlı olan hayvanlardır. “sadık dost” tabiri de tam da bu yüzden kullanılır. Peki, siz köpeğinizi seviyor musunuz veya sevginizin ifadesi olarak onun seveceği banyo alışkanlığı için neler yapıyorsunuz?

Köpeklere banyo alışkanlığı kazandırmak, sevgiyi ifade etmenin en güzel yöntemlerinden biridir. Ancak bu alışkanlığı kazandırmak için erken zamanda bunu yapmanız gerekiyor. Köpeklere banyo yaptırma alışkanlığı, yavruluk döneminde kazandırılır. Bunu yaparken köpeğin cildine zarar vermeyecek, gözlerini yakmayacak şampuanları kullanmanız ve aşıları yapıldıktan sonra banyo yapma alışkanlığına başlamanız daha doğru olacaktır.

Sık Sık Banyo Yaptırmayın

köpeklerde banyo alışkanlığı

Yavru köpeklere banyo alışkanlığı kazandırırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de sürekli olarak bunu tekrarlamaktan uzak durulmasıdır. Bünyeleri zayıf olan küçük hayvanların sürekli ıslak kalmaları, hastalanmalarına neden olabileceğinden ihtiyaç haricinde banyo yaptırmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.

Köpeğiniz İçin Uygun Aksesuarlar Alın

köpeklerde banyo alışkanlığı

Yavru köpekler için özel olarak tasarlanmış küvetler, banyo yaptırma alışkanlığını kazandırmak için ideal malzemelerdir. Bunun yanında bir de sevginizi göstermeniz yani; ses tonunuz ile köpeğinizi çağırmanız, sevdiği oyuncaklarla küvete girmesini teşvik etmeniz, daha kısa sürede köpeğin banyo yapma isteğini pekiştirecektir.

Köpekler için uygun aksesuarlara Köpekler İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır? isimli makalemizden ulaşabilirsiniz. Köpek aksesuarı satın almak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Kurulanmasına Özen Gösterin

köpeklerde banyo alışkanlığı

Köpeğinize banyo yaptırırken mümkün mertebe ses tonunuzun düşük olmasına ve sevimli cümleler kullanmaya özen gösterin. Köpekler için özel üretilmiş şampuanların kullanılması, banyo esnasında kulaklarına ve gözlerine su kaçmamasına özen göstermeniz de yine dikkat etmeniz gereken konulardan biridir.

Banyo yaptırdığınız dönemlerde havalar ılık ise bir havlu yardımı ile kurulamanız yeterli olacaktır. Ancak soğuk havalarda saç kurutma makinesi ile köpeğinizi kurulamayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

Sudan Kaçan Köpeklere Ödül Verin

köpeklerde banyo alışkanlığı

Bazı köpeklerde suya karşı anti duyarlılık vardır. Bunda korkulacak bir şey yok! Sadece banyo süresini uzun tutmamaya zamanla bu alışkanlığı kazanıp, su korkusunu kaybetmesine yardımcı olmanız yeterli olacaktır.

Yine bazı köpekler banyo yapmaktan hoşlanmazlar. Buna neden olan etkeni tespit etmek oldukça önemlidir. Bir veteriner yardımı almanızı ve banyo yaptırdığınızda köpeğinize ödül vermeniz ve bu şekilde banyoyu sevdirmenizde fayda vardır.

Köpeklerde Ödüllendirme ve Cezalandırma Nasıl Olmalı ? isimli makalemizi okuyarak ödüllendirmeyi nasıl sağlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sevimli dostunuz ile daha güzel vakit geçirmek, hastalanmamasını sağlamak ve sağlıklı bir şekilde yanınızda uzun süre kalmasını sağlamak için köpeğinize banyo yapmayı sevdirin. 

Köpeğinizi nasıl yıkamanız gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpeğiniz Banyo Yapmayı Seviyor mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır