Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpek mamalarında tercih

Ana Sayfa » Köpek » Köpek mamalarında tercih
Köpek mamalarında tercih

Köpekler, sahiplerinin en sadık dostları olarak hayatta kalmak adına mücadele ederler. Televizyonlarda, sokaklarda veya herhangi bir yerde mutlaka rastlamışsınızdır; köpekler sahiplerine aşırı düşkündürler.

Minik dostlarınızın size olan düşkünlüğü kadar sizin de onlara karşı düşkünlük göstermeniz gerek. Hassas yapılarından dolayı kırılgan olduklarını bilmeniz, beslenmelerine önem vermeniz ve gerekli bakım ve rutin aşılarına özen göstermeniz gerekiyor. Köpekler de tıpkı insanlar gibi hayatta kalmak için temel olarak beslenmeye ihtiyaç duyarlar. İyi beslenmiş bir köpek mutlaka daha uzun ömürlü olur ve sahibinin gösterdiği ilgi sayesinde o da sahibine daha fazla bağlı kalır ve sahibini üzmemek adına elinden gelenin çok daha fazlasını yapmaya gayret gösterir.

Köpek mamalarında tercih

Köpek nasıl beslenir?

Klasik bir anlatım olacak ama köpekler; hayvansal ürünler ve biraz da tahıl ürünleriyle beslenirler ama iyi bir beslenme şekli arıyorsanız hayvansal ürünleri daha fazla tercih etmeniz gerekiyor. Hazır köpek mamaları, köpeğinizin beslenmesi için yeterlidir, bunun yanında evdeki yiyeceklerinizden de köpeğinize verebilirsiniz tabi bunu yaparken köpeğinize zarar verecek veya sindirim sistemini sekteye uğratacak besinlerden uzak durmanız gerekiyor. Kuru mama, köpeklerin sevdiği mama türlerindendir ancak bazı köpekler daha çok yaş mama tercih edebilirler bu durum tamamen köpeğinizin beslenme alışkanlığına, cinsine, yaşına, türüne ve kısır olup olmadığına bağlıdır.

Köpek mamalarında tercih

Köpek maması nasıl tercih edilmelidir?

İlk defa köpek besleyecek olanlar sık sık bazı problemlerle veya kendilerine sordukları bir takım sorularla zihinlerini meşgul ederler. “Köpek maması nasıl olmalıdır?” gibi sorular. Aslında işin basit bir yönteminin olduğunu daha önceki yazılarımda da belirtmiştim, hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Öncelikle köpeğinizin hangi cins olduğunu çözün ve yaşam biçimi hakkında bilgi edinin. Yazımın başında da dediğim gibi her köpek her mamayı yiyecek diye bir kaide bulunmuyor. Bazen beklemediğiniz mama türlerini de tercih edebilirler. Bu nedenle köpek maması tercih etmeden önce köpeğiniz ile ilgili gerekli bilgileri edinmeniz veya bir veteriner uzmana danışmanız gerekiyor.

Köpek mamalarında tercih

Kurumama.com web sitemizde çok sayıda mama markası ve seçeneği yer alıyor, köpeğiniz için en uygun gördüğünüz mamayı sipariş ederek köpeğinizin daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasında yardımcı olabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpek mamalarında tercih - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır