GenelKöpek

Kilo Alması Gereken Köpekler İçin En İdeal 5 Köpek Maması

Köpeklerde karşılaşılan durumlardan bir tanesi aşırı zayıf olmasıdır. Genellikle köpekler yemek yemeyi seven canlılar olarak bilinir, ancak bazı durumlarda yemek yemek istemeyebilir veya yeteri kadar beslenmiyor olabilir. Bu gibi durumlar köpeğin sağlığını riske atacaktır. Dolayısıyla köpeklerin ideal kilosunda olması gerekir. Köpeklerde yaşanan bir diğer durum ise aşırı beslenmesine ve hareketsizliğe bağlı olarak ortaya çıkan obezitedir. Bu durum da yine oldukça risklidir. Özellikle kalp, damar, kemik sağlığını riske atar ve köpeğin yaşam kalitesini düşürür. Eğer kilolu köpeğiniz varsa Köpeklerde Obezite Hastalığı – Köpeklerde Diyet isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz taktirde köpeğinizin ideal kilosunu korumasını gerektiğini anlamış olduğunuzu düşünüyorum. Bu durumda ilk olarak köpeğin neden zayıf olduğu bilinmelidir. Genellikle köpeklerde iştahsızlık yaşanmasından dolayı zayıflamalar görülür. İştahsızlığın pek çok farklı sebebi olabilir. Bunlar, psikolojik sorunlar, diş sorunları, hastalıklar, mamanın tadını beğenmeme olarak sıralanabilir. Eğer köpeğiniz için uygun bir mama seçerseniz zayıflama sorununa çözüm bulmuş olursunuz.

Bu mamaları seçerken köpeğin yaşını ve durumunu referans almanız gerekir. Örneğin, yaşlı ve diş sorunu çeken bir köpek için yaşlı köpek maması seçilmelidir. Bununla beraber köpeklerin kilo almasını sağlamak için protein ve yağ oranı yüksek mama tercih edilmelidir. Köpeğin yakması gerekenden fazla kalori alması sayesinde yavaş yavaş kilo almaya başlayacaktır.

Köpeğinizin kilo almasına yardımcı olacak mama çeşitlerini sizler için sıraladık. Bu mamalar, kısa süre içerisinde köpeğinizin sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Eğer zayıf bir köpeğiniz varsa aşağıdaki mamaları incelemenizi ve denemenizi tavsiye ederiz.

Sayfa Özeti

#1 Orijen Regional Red Tahılsız Sığır Etli Yavru Yetişkin Köpek Maması

Tartışmasız bir şekilde en iyi köpek maması markaları arasında yer alan Orijen tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması, köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı sağlar. Bu köpek maması yüksek protein ve yağ oranı sayesinde köpeğiniz için tam ve dengeli beslenme sunar. Bunun yanı sıra yüksek kalorili olduğu için kilo almasına yardımcı olacaktır. Bu mamanın içeriğinin %75’i tamamen et ürünlerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kan şekeri düzeyini dengeler. Köpeğiniz için tercih edebileceğiniz en iyi köpek mamaları arasında yer almaktadır. Ayrıca hem yavru hem de yetişkin köpekler için kullanılabilir.

Orijen Köpek Maması Satın AL

#2 Acana Grass Fed-Lamb Tahılsız Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 

Yine en iyi mama markaları arasında yer alan Acana tarafından üretilmiş olan bu köpek maması kuzu etinden üretilmiştir. Kuzu eti köpeklerin en sevdiği besin kaynaklarından bir tanesidir. Dolayısıyla köpeğiniz mamasının tadını beğenmediği için yememezlik yapıyorsa bu mamayı denemenizi tavsiye ederim. Tüm bunların yanı sıra yüksek besleyiciliği sayesinde köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besinleri sağlar. Bu mama özellikle protein ve yağ bakımından zengin bir seçenektir. Yüksek kalorili içeriği sayesinde köpeğinizin kısa süre içerisinde ideal kilosuna kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Acana Köpek Maması Satın AL

#3 N&D Balkabaklı Tavuklu Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Ülkemizde en çok tercih edilen mama markaları arasında yer alan ve kalitesini ispatlamış olan N&D tarafından üretilmiş olan bu köpek maması orta ve büyük ırklar için çok uygundur. Protein oranı en yüksek olan etlerden bir tanesi olan tavuktan üretilmesiyle beraber köpeklerin en sevdiği meyve olan bal kabağı içermektedir. Bu sayede hem lezzetli hem de besleyici bir köpek mamasıdır. Bu mamanın bir diğer özelliği ise Omega-3 bakımından zengin olmasıdır. Bu sayede köpeklerin kalp, göz, tüy ve deri sağlığını da korur. Bunun yanı sıra antioksidan özelliği sayesinde iltihaplanmalara karşı etkilidir. Bu köpek mamasını tercih ederek köpeğinizin genel sağlığını koruyabilir ve kilo almasına yardımcı olabilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Dünyanın en ilginç ve en pahalı evcil hayvanları

N&D Köpek Maması Satın AL

#4 Brit Fresh Sığır Etli ve Balkabaklı Yavru Köpek Maması

Bilindiği üzere yavru köpeklerin beslenme ihtiyaçları daha farklıdır. Özellikle de protein bakımından zengin bir mama tercih edilmelidir. Bret Fresh tarafından üretilmiş bu köpek maması hem köpeğinizin gelişimini sağlar hem de sağlıklı bir şekilde kilo almasına yardımcı olur. İçeriğindeki yüksek protein ve yağ değeri sayesinde yüksek kaloriye sahiptir. İçeriğinde yer alan taze et ve bal kabağı sayesinde köpekler için eşsiz bir lezzete sahiptir. Bu köpek maması, iştahsız köpekler için oldukça sağlıklı bir seçenektir.

Brit Fresh Köpek Maması Satın AL

#5 Hills İdeal Balance Tahılsız Tavuklu Orta Irk Yaşlı Köpek Maması

köpeklerin kilo alması için köpek maması

Listemizin son maması ise yaşlı köpekler için özel hazırlanmıştır. Yaşlı köpekler genelde diş sorunları yaşadığı için özel mamalar tüketmesi gerekir. Bu mamaların boyutları daha küçük ve yumuşak olduğu için tüketmesi oldukça kolaydır. Eğer köpeğiniz diş sorunlarından ve yaşlılıktan dolayı iştahsızlık yaşıyorsa bu mamayı kullanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda yüksek besleyici ve sağlıklı yapısı sayesinde köpeklerin sağlığını korur. Bunun yanı sıra yine yaşlı köpeklerin en büyük sorunu olan eklem ağrılarına karşı etkili bir mamadır. İçeriğinde yer alan antioksidanlar sayesinde iltihaplanmalara karşı etkili bir köpek mamasıdır.

Hills Köpek Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu