Köpek

Köpeklerin sevdiği şeyler

Evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen hayvan türlerinden biri de köpektir. Her köpek sahibinin beslediği köpek ile ilgili bilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bir de genel olarak köpekler neyi sever? Sorusuna verilmesi gereken yanıtlar…

Köpekler, sadık hayvanlardırlar. Sahiplerinin sahiplenmeyi, onlara şirinlik yapmayı ve yanlarında sürekli bir “insan gibi” davranmayı zamanla huy edinirler. Ancak köpeklerin doğası ile ilgili bilmeniz gereken bazı konular hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, daha iyi bir iletişim kurabilir, uzun zaman daha sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere köpeklerin sevdiği şeylerle ilgili bir takım bilgiler sunacağım. Eminim ki uygulamaya geçtiğinizde, işinizi fazlasıyla görecektir.

Köpeklerin sevdiği şeyler

Köpekler neyi severler?

“Köpekler neyi severler?” sorusunu sormadan önce “köpekler neyi sevmezler?” sorusunu sormak çok daha mantıklı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Mesela ilk defa bir köpek alıyorsanız, kesinlikle huyuna-suyuna göre davranmanız gerekiyor. Örneğin; tuvalet alışkanlığı kazandırırken zorlayıcı hareketler sergilerseniz, köpeğiniz agresif davranmaya başlayacaktır. Bu da canınızı sıkmak için yeterli bir sebep olacaktır. Çünkü “zorlama” insanlarda olduğu gibi köpeklerde de ters tepkilere neden olabilen durumlardan biridir. Ya da yeni bir mama aldığınızda bunu köpeğinize zorla yedirmeye kalkışmayın. Her köpeğin tercih ettiği köpek maması türü farklı olabiliyor. Bazıları kurum mama daha çok severken bazıları için ise ıslatılmış mama vazgeçilmezdir. Bu yüzden bu konuda da bir hayli dikkatli olmanız gerekiyor.

Köpeklerin sevdiği şeyler

Köpeklere oyuncak sevdirme

Köpekler, genel olarak oyun oynamayı severler. Bir top onlar için dünyanın en güzel oyuncağı olabilir ama bunun yanında daha sert cisimlerden elde edilmiş farklı oyuncaklar, köpeğiniz için antipati yapmasına neden olabileceği için bu da yine köpeğinizle sağlıklı bir iletişim kurmanızı engellemeye yetecektir. Köpekler, doğası gereği yalnız kalmaya tahammül edemeyen canlılardır. Uzun süre yalnız bıraktığınız minik dostlarınızın size karşı tavırları değişiyorsa, bunun suçunu kendinizde aramanız gerekiyor.

İlgini Çekebilir:  Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır?

Köpeklerin sevdiği şeyler

Köpeklere eğitim verirken

Köpekler, yapıları gereği eğitilmeye meyilli varlıklardır. Ancak çoğunlukla köpekler, eğitim gördüklerinde zorlamaya gelemezler. Yani dikte edilmiş eğitimler, köpeğinizin ters tepki vermesine neden olabilir. Bu yüzden bir şey öğretmeye çalıştığınızda sabırlı olmanız ve bunu alıştıra alıştıra yapmanız gerekiyor.

Köpeklerin sevdiği şeyler

Yukarıda söylediklerimizden çok daha fazlası köpekler hakkında bilmeniz gereken pratik bilgilerdir. Köpek beslemeye başladığınız andan itibaren “sabırlı” olmanız gerektiği konusunda kendinizi ikna ederseniz, zamanla bu pratik bilgileri kendi başınıza da rahatlıkla edinebilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu