Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru kedi maması seçerken

Ana Sayfa » Kedi » Yavru kedi maması seçerken
Yavru kedi maması seçerken

Yavru kediler, yetişkin kedilere göre daha farklı bir metabolizmaya sahiptirler. Bu nedenle beslenmelerine daha bir dikkat etmek gerek ve seçilen mamaların hazmedilmesinin kolay olmasına özen göstermek gerekiyor.

Evcil hayvan sahiplerinin en büyük sorumluluklarından biri de sahip oldukları minik dostlarının bakımını aksatmadan yapmalarıdır. Bakımın yanında önemli bir diğer konu olarak görünen detay ise mama ve yem seçimidir. Kediler, evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen tiplerdir. Hem sevimli olmaları hem sempatik olmaları hem de bakım ve beslenmesi diğer hayvanlara göre daha rahat olduğu için tercih edilirler. Tabi bir de zevk meselesi…

Yavru kedi maması

Her kedi sahibinin dikkat ettiği konuların en başında mama gelir. Yetişkin kediler için çok hassas davranılması gerekmese de yavru kedi maması bir hayli önemlidir. Kedinin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için tercih edilen mamaların içeriğinde Mannan-oligo-sakkaritler (MOS), vitamin E, C ve taurin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Henüz yavru iken doğru şekilde bakım yapılmayan kediler, bakımı doğru yapılmış kedilere göre daha zayıf ve hastalıklara karşı daha az korunaklıdırlar. Bu nedenle kedi maması alırken yavru kedi olduğunu belirtmenizde fayda vardır.

Yavru kedi maması

Anne sütünden yeni kesilmiş kediler, katı gıdaları tüketmeye başlarlar. Bu, bir anlamda büyüdüklerini gösterir. Sahipleri için elbette sevindirici bir durum olan kedilerin büyümesi, dikkat gerektiren bir konudur. Çünkü bu dönemde de kediye verilecek mamanın içeriğine dikkat edilmesi gerekiyor. İçeriğinde balık yağı, lutein, kümes hayvan parçaları bulunan mamalar, anne sütünden kesilen kediler için en ideal mamalardır. Sağlıkla büyüyen kedilere tanık olmak, kedi sahiplerinin en çok sevindikleri durumlardan biridir.

Yavru kedi maması

İlk defa kedi sahibi olan kişiler, nasıl davranacakları konusunda çok fazla bilgi sahibi değiller. Bu yüzden zaman zaman kedilerine verdikleri mamaların, kediler üzerinde sağlık problemine neden olması durumu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Yavru kedi maması seçerken dikkat etmeniz gereken konular hakkında internet sitelerinden veya bir veteriner uzmanından yardım alarak daha kolay beslenmelerine yardımcı olmanızı öneriyoruz. Bu şekilde kedilerinizin daha sevimli, sempatik ve size alıştığını göreceksiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Yavru kedi maması seçerken - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır