Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Akvaryum filtreleri

Ana Sayfa » Akvaryum » Akvaryum filtreleri
Akvaryum filtreleri

Balık besleyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biri de filtre temizliğidir. Tatlı su akvaryumlarında veya tuzlu su akvaryumlarında balıklar dışında gelişen bitki ve diğer canlılar, zamanla filtrenin kirlenmesine yol açar, temizliği yapılmadığında ise balıkların sağlık dengelerini bozar.

Tatlı su akvaryumlarında günlük toksik atıklar ve artıklar akvaryum içerisinde bulunur. Zamanla bu toksit artık ve atıklar akvaryumların kirlenmesine, suyun renginin değişmesine ve akabinde filtrenin kirlenmesine neden olur. Balıkların sağlıklı yaşayabilmeleri için belli zaman aralıklarında filtrelerin değiştirilmesi ve sularının yenilenmesi gerekmektedir.

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtresi nedir?

İç ve dış olmak üzere iki farklı filtrelere sahip olan akvaryumlarda, iç filtreler süngerimsi bir yapıya sahiptir. Akvaryumun tabanındaki kirlenmeleri önleyen bu filtrelerin temizlenmesi kolaydır. Balık sahiplerinin özel bir ayrıcalık göstermeleri gereken filtreler, kirlendiklerinde sadece akvaryum suyunu kirletmezler aynı zamanda balıkların sağlığını da büyük ölçüde tehlikeye sokarlar, bu nedenle dikkat edilmesi ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken konulardan biridir.

Akvaryum filtreleri

Balıklardan yardım alın

Bazı balıklar, yaşamı kolaylaştıran ve akvaryumun temizliğini yapma görevini üstlenirler. Sağlıklı balıklara sahip olmak isteyenlerin bu balık türlerine sahip olmaları, işlerini daha da kolaylaştıracaktır. Japon balığı ilave etmek, vatoz balığı, çöpçü balığı gibi balık türleri akvaryum içinde biriken atık ve artıklarla birlikte biriken bakteri ve toksitlerin temizlenmesinde yardımcı olurlar. Bu sayede balıkların ömürleri daha uzun olur ve balıklarınız daha temiz ortamda yaşama şansını elde edebilirler.

Akvaryum filtreleri

Balık yemlerine dikkat!

Balık yemleri de akvaryumun kirlenmesinde büyük bir rol oynar. Uzun süre değiştirilmeyen suda biriken atık yemler yüzünden akvaryum ve filtre kirlenmeye başlar bu da yine balıkların sağlıksız bir ortamda yaşamalarına ve kısa sürede ölmelerine sebep verir. Öncelikle balık yemi alırken yemin kaliteli olmasına dikkat etmek, büyük bir tanka sahip iseniz belli zaman aralıklarıyla suyunun kısmi değişimini sağlamak ve filtrelerin temizliğine dikkat etmek balıklarınızın sağlığını korumaya yardımcı olacaktır. Kurumama.com web sitemizden Balık  kategorisinden balık yemi bölümünü ziyaret ederek balıklarınız için en iyi yemi bulabilirsiniz.

Akvaryum filtreleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedilerde soğuk algınlığı neden olur? Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur? Kuşlarınıza iyi bakın Köpeğin sahibinden 10 ricası Kış geldi, sokak hayvanlarını unutmayalım! Kedileri köpeklere alıştırmak

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır