Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Kumu Türleri

Ana Sayfa » Kedi » Kedi Kumu Türleri
Kedi Kumu Türleri

Kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli detaylardan biri de kedi kumu seçimidir. Kedi kumu; kedinin tuvaletini yapması için gerekli olan bir malzemedir, dolayısıyla sağlığı, hijyeni ve konforu açısından en iyi kedi kumu tercih etmek daha etik olacaktır.

Kediler, cinslerine, türlerine veya kendi özelliğine göre tuvaletini kumda yapmak istemeyebilirler. Bu nedenle sabırlı davranmak ve farklı kedi kumları denemek gerekiyor. Veteriner uzmanların bildirdiğine göre her kedinin mutlaka fıtratına uygun bir kedi kumu vardır, fakat bunu kestirebilmek için deneme-yanılma yöntemlerine başvurmak gerekiyor.

Kedi Kumu Türleri

Kedinizin sağlığı için kedi kumu

Evde beslenen kediler, fazlasıyla koku yapabilirler bunun nedeni kesinlikle kedinin tuvalet ihtiyacını nasıl giderdiğine ve kedi kumunun nasıl olduğuna bağlıdır. Kedi kumu; hijyenik, kaliteli ve kedinin konforuna zarar vermeyecek şekilde seçildiğinde sağlık açısından olduğu kadar evin temizlik ve hijyeni açısından da faydalı olacaktır bu yüzden kedi sahiplerinin bu konuya çok dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle küçük çocuklu ailelerde hijyenin çok önemli olduğu bir gerçektir. Evinde çocukla birlikte kedi beslemek isteyenler, kedi kumu seçerken kaliteli bir markadan yana tercihlerini yapmalıdırlar.

Kedi Kumu Türleri

Kedi kumu nasıl kullanılır?

Evcil hayvanlar arasında kendinden en çok söz ettiren varlıklar kedilerdir. Kediler, hassas yapıları ve hijyene önem veren özellikleri nedeniyle dikkat edilmesi gereken hayvanlar olarak öne çıkıyorlar. Kedi kumu ise kedinin tüm bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kullanılan bir araçtır. Ancak kedi kumu ne kadar kaliteli olursa olsun bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri kullanımıdır. Doğru şekilde kullanım yapılmadığında veya temizliğine gerekli özen gösterilmediğinde hem kedinin hem de ev halkının sağlığı büyük ölçüde risk altına girer.

Kedi Kumu Türleri

Kedi kumunu günlük temizlemek, değiştirmek ve gerekli hijyen bakımını yapmak sahibinin en önemli görevlerinden biridir. Kediler başında da dediğimiz gibi en titiz hayvanlardır. Günün 18 saatini uyku ile geçiren sevimli varlıklar, bunun dışında kalan zamanlarda ise temizlikleri, uyku ve oyun oynamakla geçirirler. Bu nedenle kedilerin daha hijyenik olmalarını sağlamak adına kedi kumu temizliğini kesinlikle sık bir şekilde yapmak gerekiyor. Sitemizin ilgili bölümünden yararlanarak dünyanın en çok bilinen kedi kumları hakkında bilgi alabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi Kumu Türleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır