Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Ana Sayfa » Köpek » Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar
Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Oyun oynamak köpekler için en büyük aktivitedir. Uykudan uyandıklarında ilk yaptıkları şey oyun oynamak ve sahipleriyle zaman geçirmektir. Fakat bazı pet shop mağazalarında satılan oyuncalar, köpeğiniz için çok tehlikeli olabilir.

Köpek oyuncakları seçilirken masum duruşuna aldanmamak gerekiyor, bazen basit bir oyuncak bile köpeğinizin hayatına mal olabilir, bu tip durumlardan korunmak için yapılması gereken en iyi şey doğru oyuncaklardan yana tercih kullanmaktır. Pet shoplarda sık satılan “sivilce top” aslında çok basit bir oyuncak gibi görünüyor. Küçük top yumuşak olduğu için köpeklerin de hoşuna gidiyor ancak bazı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre bu top, bazı köpeklerin ölümüne bile neden olmuş.

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Dışı yumuşak ve ilgi çekici bir şekilde tasarlanan sivilce top, Maximus adında rottweiler cinsi köpek tarafından ısırılıyor. Tabi yumuşak olması kolay yırtılmasına neden oluyor ve köpeğin dili yarığın içerisine sıkışıyor. Köpek bu toptan kurtulmak için sürekli hamle yapıyor fakat sonuç yine de değişmiyor. Bu durum akşama kadar devam ediyor, Maximus’un sahipleri eve geldiklerinde korkunç bir manzara ile karşılaşıyorlar ve hemen veterinerin yolunu tutuyorlar. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Maximus, 1 gün sonra hayata gözlerini yumuyor.

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Köpekler için tehlikeli oyuncaklardan nasibini alan tek köpek Maximus değil, Chai adında bir köpek daha yine farklı bir topa dilini sıkıştırıyor. Tabi bir önceki köpek kadar şanssız değil, veteriner uzmanın yaptığı küçük bir operasyon sonucu, top çıkartılıyor.

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Yukarıda verdiğim örneklerin birçok benzerinin yaşandığı bir gerçek, tabi köpek sahipleri ilk başlarda bu durumu çok ciddiye almasalar bile ilerleyen dönemlerde bunun ne kadar riskli bir şey olduğunu daha iyi anlarlar. Köpekler için oyuncak seçiminde bulunurken öncelikle sağlıklarını, sonra da güvenliklerini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar

Köpekler, insanlar gibi düşünemediklerinden buldukları her şeyi kendilerine oyuncak edinebilirler fakat sonuç, Maximus veya Chai gibi olabilir, basit oyuncak diye alınıp köpeğin önüne vermek kadar tehlikeli bir durum yoktur. Bu nedenle minik dostunuz için köpek oyuncağı seçimi yaparken daha önce kullanılmış ve herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmış oyuncakları satın almanızı öneririm.

Köpekler İçin Tehlikeli Oyuncaklar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ofiste Evcil Hayvan Beslemek Appenzell Dağ Köpeği Fars Kedisi Minik dostlarınızı gezdiriyor musunuz? Kedilerde Bağırsak Kurdu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? Bu şirket her kedi için ödeme yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır