GenelKedi

Omega-3 Bakımından En Zengin Mamalar: En İyi 5 Balıklı Kedi Maması

Kedilerin temel besin ihtiyacının protein olduğunu biliyoruz, ancak kedilerin tek başına protein tüketmeleri beslenmeleri için yeterli değildir. Bunun için kedinize alacağınız mamaların içerisinde vitamin, mineral, yağ, lif oranı da önemlidir. En önemlilerinden bir tanesi ise Omega-3 yağ asididir.

Omega-3 kediler için gerçek anlamda olmazsa olmaz besin maddelerinden bir tanesidir. Kedilerde böbrek sorunları, kanser türleri, kalp hastalıkları, diş ve diş eti sorunları, kan pıhtılaşması, göz hastalıkları ve bağışıklık sistemi hastalıkları gibi pek çok sorunun kaynağı Omega-3 eksikliğidir. Dolayısıyla kedi mamalarının içerisinde Omega-3 yağ asidi eksik edilmemelidir.

En önemli noktalardan bir tanesi ise kedilerin tüy ve deri sağlığı için Omega-3’ün önemidir. Eğer kedinizin tüyleri mat, güçsüz, biçimsizse ve herhangi bir sağlık sorunu yoksa tükettiği besinlerden yeteri kadar Omega-3 alamıyor demektir. Aslında, “kedilerin tüyleri genel sağlığının aynasıdır” düşüncesi de buradan doğmaktadır. Çünkü, kediniz yeteri kadar Omega-3 alamıyorsa tüyleri matlaşır ve bununla beraber pek çok hastalık ihtimali yaşar. Dolayısıyla her kedinin belirli bir oranda bu besini tüketmesi gerekir.

Son olarak kedilerin beslenmesinde Omega-3’ün dozajına dikkat edilmesi gerekir. Aşırı tüketilmesi halinde daha büyük sorunlar oluşabilir, ancak piyasada yer alan mamaların içerisindeki dozaj ayarlandığı için böyle bir sorun yaşanmayacaktır. Eğer kedinize dışarıdan Omega-3 tavsiyesi yapacaksanız muhakkak veteriner hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Omega-3 daha çok balıklarda ve keten tohumunda bulunmaktadır, ancak kedilerin sindirim sistemi keten tohumu için uygun olmadığı için balık bazlı beslenmesi gerekir. Sizler için Omega-3 bakımından yüksek olan oldukça lezzetli balıklı kedi mamalarını sıraladık. Aşağıdaki listemizi inceleyerek kediniz için en uygun mamayı seçebilirsiniz.

#1 Orijen Six Fish Tahılsız Balık Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

balıklı kedi mamaları

En iyi kedi maması markası denildiğinde ilk akıllara gelen markalardan bir tanesi olan Orijen tarafından üretilmiş olan bu kedi maması hem yavru kediler için hem de yetişkin kediler için uygun bir içeriğe sahiptir. Özel formülü sayesinde kedilerin gelişimine yardımcı olur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bu mamanın içeriğinde %85 gerçek et, %15 meyve-sebze bulunmaktadır. Tamamen doğal ürünlerden üretilmiş olmasının yanı sıra kediler için tam ve dengeli bir beslenme sağlamaktadır. Aynı zamanda piyasada yer alan mamalar arasında Omega-3 değeri en yüksek olan mamadır. 

Orijen Kedi Maması Satın AL

#2 N&D Ocean Balık ve Portakallı Yetişkin Kedi Maması

balıklı kedi mamaları

N&D markası tartışmasız en iyi mama markaları arasında yer almasıyla beraber en çok tercih edilen mamalardan bir tanesidir. Oldukça besleyici ve doğal içeriği sayesinde hem sağlıklı hem de lezzetli bir mama seçeneğidir. Bilindiği üzere kedilerin en sevdiği et ürünlerinden bir tanesi balık ürünleridir. Bu mamanın içeriğinde yer alan ringa balığı ve balık yağı sayesinde hem protein hem de Omega-3 bakımından oldukça zengin bir mama çeşididir. Tüm bunların yanı sıra kedilerin ihtiyacı olan vitamin çeşitlerini de içeriğinde barındırmaktadır. Ayrıca kolay sindirilebilir bir mama olduğu için sindirim sorunu yaşayan kediler için de tercih edilebilir.

N&D Kedi Maması Satın AL

#3 Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması 

balıklı kedi mamaları

Acana markası piyasada yer alan markalar arasında en iyi mama markalarından bir tanesidir. Bu mama yetişkin kedilere özel olarak üretilmiştir. İçeriğinde yer alan sınırlı karbonhidrat ve zengin protein sayesinde kediler için en doğru beslenme biçimlerinden bir tanesini sunmaktadır. Ayrıca kedilerin en sevdiği iki et türü olan balık ve tavuktan hazırlanmış bu kedi mamasına kedinizin hayır deme ihtimali dahi yoktur. Eğer seçici damak tadına sahip bir kediniz varsa, Acana tarafından üretilmiş olan bu kedi mamasını muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

Acana Kedi Maması Satın AL

#4 Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

balıklı kedi mamaları

Hills kedi maması piyasada en çok tercih edilen ve sınıfına oranla oldukça kaliteli olan bir mama türüdür. Kısırlaştırılmış kediler için üretilmiş olan bu kedi maması kedilerin böbrek ve üriner sistemini korumak için özel tasarlanmıştır. Aynı zamanda, içerisinde balık yağı da içermektedir. Bu sayede kalp sağlığı ve bağışıklık sistemini destekleyen bir yapıya sahiptir. Bu kedi maması kedilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra tam ve dengeli beslenme sağlamaktadır. Ayrıca protein ve Omega-3 bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Eğer kısırlaştırılmış kedi sahibiyseniz bu kedi mamasını denemenizi tavsiye ederiz.

Hills Kedi Maması Satın AL

#5 Schesir Ton Balık ve Levrekli Naturel Kedi Konservesi

balıklı kedi mamaları

Kedilerin farklı şekillerde beslenme ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durumdan kaynaklı olarak, zaman zaman öğünlerinde yaş kedi mamaları kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Bu yüzden son ürünümüzde yaş kedi mamasına yer verdim. Tartışmasız en iyi yaş kedi maması markaları arasında yer alan Schesir tarafından hazırlanmış olan bu kedi maması kediler için tam ve dengeli beslenme sağlamaktadır. Bu mamanın içeriği tamamen doğal malzemelerden üretilmiştir ve hiçbir koruyucu madde içermemektedir. Aynı zamanda yaş kedi mamaları kuru mamalara oranla çok daha lezzetli olduğu için en seçici kediler için vazgeçilmez bir seçenek olacağına emin olabilirsiniz. Kediler için özel formüle edilmiş bu kedi maması hem protein hem de Omega-3 bakımından en yüksek orana sahip olan kedi mamaları arasında yer almaktadır.

Schesir Yaş Kedi Maması Satın AL>

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Orijen Six Fish Tahılsız Balık Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması Tavsiye ederim, hem sindirimi kolaylaştırıyor hemde deri ve tüy sağlığı için çok faydalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
4-ekim-popup