Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpekler deniz ve yüzme

Ana Sayfa » Köpek » Köpekler deniz ve yüzme
Köpekler deniz ve yüzme

Yüzmeyi sevmeyen pek nadir insan sayısı vardır, köpekler de öyle. Birçok köpek türü suda vakit geçirmeyi çok sever, hele mevsim yazı gösteriyor ve güneş tepeden vuruyorsa köpekler için yüzmek vazgeçilmez eğlence ve ihtiyaç haline geliyor.

Yazın sıcakları başladığı andan itibaren tatil planları yapılmaya başlar, tabi evcil hayvan sahiplerinin bu konuda daha fazla düşünmeleri gerekiyor zira köpeklerini veya kedilerini de kendileriyle birlikte götürebilecekleri yerlerin olması lazım. Otellerin evcil hayvan dostu olması bir yana bir de köpeklerin yüzebilmeleri için uygun alanların olması da gereklidir.

Köpekler deniz ve yüzme

Köpekler, yüzmeyi çok severler ve uygun gördükleri yerde kendilerini hemen suya salıverirler, hem kaslarının çalışması, hem egzersiz ve tabi ki hem de yazın keyfine ortak olmak için bunu yaparlar. Deniz, kum ve güneş üçlüsünden faydalanırken köpeğinizin de bu eğlenceye ortak olması için bilmeniz ve uymanız gereken kurallar var tabi ki. Neticede sahip olduğunu değerin bir hayvan olduğunu unutmamanız gerek, bunun için de belli kurallara riayet etmeniz şarttır. Peki, köpeklerle denize giderken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Köpekler deniz ve yüzme

Köpeğinizle denize giderken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri, deniz suyudur. Deniz suyu, köpeklerin cildinde tahrişlenmeye neden olur, yuttuklarında ise kusmalarına neden olur bu yüzden yanınızda bol bol tatlı su götürmeniz gerekiyor.

Köpeklerin cildi ve tüyleri oldukça hassastır. Dediğim gibi deniz suyunda aşırı tuzun bulunması köpeğin ıslak kalması durumunda cildinde önemli tahribatlara neden olabilir hatta egzama gibi hastalıkların meydana gelmesine neden olabilir, bu yüzden köpeğinizle denize giderken deniz suyuna karşı bir hayli dikkatli olmalısınız.

Köpekler deniz ve yüzme

Yüzmenin yorucu bir aktivite olduğunu unutmayın!

Köpekler, suyu çok severler ve buldukları yerde girmekten geri durmazlar, bu nedenle köpeğiniz yüzerken kesinlikle onu gözden uzak tutmamanız gerekiyor. Yorulduğu anda yardımına koşarak köpeğinizi karaya çıkartmanız gerekiyor.

Meraklı olan sevimli dostlar, çevrelerinde gördükleri her cisimle oynamak isteyeceklerdir. Sahilde de yabancı cisimlerin çok fazla olduğunu bilen biri olarak önerim, köpeğinize hayli dikkat etmenizdir. Kırık şişeler, kulaklarına kaçabilecek ufak cisimler, bilmeden yutacakları herhangi bir obje ve daha fazlası dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Köpekler deniz ve yüzme

Köpeğinizle tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken birçok detay vardır. yine en önemli detaylardan biri de köpek maması miktarını mutlaka iyi hesaplamanız olacaktır, olası bir durumda köpeğinizin aç kalmaması için buna dikkat edin.

Köpekler deniz ve yüzme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yavru köpekler hakkında bilmeniz gerekenler Köpeğinizin Kişisel Hakları Markalı ürünlerde müthiş indirim Kedilerin duygularını nasıl anlarız? Su kaplumbağası bakımı Köpeklerde Obezite

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır