Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Kedi » Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?
Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Evcil hayvanların en yaramaz ve en şirinlik yapanları kedilerdir. Kediler, kendi temizliklerini başkasına yaptırmayı sevmeden gururlu ve titiz hayvanlardır ama yine de her evcil hayvanda olduğu gibi kedilerde de diş sağlığı önemlidir. Bunun için de tabi ki diş bakımı gereklidir.

Kedilerde diş bakımı; temel konulardan değildir. Çünkü sevecen varlıklar sahiplerinin ağızlarına dokunmasını sevmezler, bunu bir tehlike olarak kabul edip saldırganlık bile yapabilirler. Bu nedenle kedilerde diş bakımı konusunun temel konulardan olmadığını söylemek gerekiyor fakat gereksiz bir bakım olmadığının da altını çizmekte fayda vardır. Peki, kedilerde diş bakımı nasıl yapılır, hangi aşamaları aşarak kedilerin bu duruma alışması sağlanabilir? İşte adım adım kedilerde diş bakımı…

Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Adım adım kedilerde diş bakımı

  • Kediler, kendilerine dokunulmasından pek hoşlanmazlar, boyunlarını ve vücut tüylerini hariç elletmeyi sevmezler. Özellikle de ağız bölgesi için buna karşı koyarlar bu yüzden diş bakımı yapmaya başlamadan önce bu sürecin bir uzun olabileceğini düşünerek hareket etmek en doğrusu olacaktır.
  • Kedilerin dişlerini fırçalamaya geçmeden önce, kedinizin parmağınıza alışması gerekiyor, bunun için kedinizin sevdiği bir yiyeceğe parmağınızı bandırarak ağzına doğru götürün, zamanla kediniz bu durumu kabullenecek ve tehlikeli bir şey olmadığını anlayacaktır. Bu da ilk aşamayı başarıyla geçtiğinizi gösterecektir.
  • Yukarıdaki aşamayı bitirdikten sonra bu defa bir sargı bezine veya kedinizin ağzına zarar vermeyecek bir malzeme ile parmağınızı sarın ve yine kedinizin sevdiği yiyeceğe bandırarak ağzına doğru götürün, bu aşamada diş etlerine de değdirmeyi ihmal etmeyin. Buna alışması da biraz zaman alsa da imkânsız değil.
  • Kediniz üçüncü aşamayı da başarıyla tamamladıktan sonra pet shop mağazalarından ve internet sitelerinden kediler için özel olarak üretilmiş kedi diş fırçası edinin ve aynı şekilde kedi diş macunu satın alın. Bundan sonraki aşamada aynı şeyleri diş macunu ile tekrar etmeye çalışın.

Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kedilerde ağız ve diş sağlığı önemli bir konudur. Zor olsa da ilerleyen zamanlarda kedinizin sağlığının kötüye gitmemesi ve dişlerinin çürümemesi için zor olan bu adımları uygulayarak kedinizin daha sağlıklı yaşamasını sağlayın. Her ne kadar uzun süre alsa da bunu başardığınızda kedinizle aranızdaki ilişkinin daha iyi olacağını da unutmayın.

 

Kedilerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kış geldi, sokak hayvanlarını unutmayalım! Köpeklerde Tüy Bakımı Nasıl Yapılır? Evcil hayvanlarınız için doğru adres Evcil hayvan hakları Kaliteli Yem ve Mamaları Tercih Edin Kuduz olan hayvan nasıl anlaşılır?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır