Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi?

Ana Sayfa » Köpek » Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi?
Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi?

Yaza girmeden sıcak havalar bastırmaya başladı. Sıcak havalardan insanların etkilendiği gibi köpekler de etkilenmektedir. Bu durumda bazı köpek sahipleri, köpeğinin rahat etmesi ve biraz da olsa serinlemesi için soğuk su vermeyi tercih edebiliyor. Bu durum köpeklerde geçici bir rahatlama yaratsa bile ilerleyen zamanlarda sağlık sorunları sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Köpekler Doğada Soğuk Su İçmez

Köpekler en çok beslenen evcil hayvanlardan bir tanesidir ve köpeklerin sağlık duruma dikkat edilmesi çok önemlidir. Köpek beslerken doğadaki köpeklerin nasıl bir hayat sürdüklerini göz önünde bulundurarak bunlara uygun şekilde bir yol izlemeliyiz. Köpekler, yaz yaşanan bölgelerde dışarıda herhangi bir soğuk su bulamayacağı için soğuk su tüketmezler.

Soğuk Su İçen Köpeklerde Kusma

Köpeklerde kusma pek fazla görülen bir durum değildir. Bazı durumlarda soğuk su içen hayvanlarda kusma görülebilir. Köpekler soğuk suya alışkın olmadıklarından dolayı hızlı bir şekilde soğuk su içmesiyle beraber kusabilir.

Soğuk Su İçen Köpeklerde Mide Üşütmesi

köpeklerde zehirlenme

Soğuk suyun köpeklere karşı oluşturuğu sorunlardan bir tanesi de mide üşütmesidir. Soğuk su köpekler için uygun olmadığından dolayı köpeklerin soğuk su içmesi durumda mideleri üşütebilir.

Soğuk Su İçen Köpeklerde Bademcik Şişmesi

İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de bademcik bulunmaktadır. Bununla beraber tıpkı insanlardaki gibi, soğuk su içen köepklerde bademcik şişmesi görülür. Bademciği şişen bir köpek yutkunurken zorluk çeker. Dolayısıyla yemek yemesi güçleşir ve bu durum genel sağlığını olumsuz yönde etkiler.

Oda Sıcaklığındaki Su

Görüldüğü üzere köpeklerin soğuk su içmesi durumunda pek çok sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Her biri oldukça büyük bir sorun olan bu hastalıklarla karşılaşıldığı durumda veterinerinize başvurmalısınız.

Aynı zamanda köpeğiniz için en ideal su oda sıcaklığındaki su olacaktır. Her mevsimde oda sıcaklığında olan suyu tüketmesi gerekir. Köpeğinizin su kabını her zaman taze, temiz ve oda sıcaklığındaki su ile doldurmayı ihmal etmeyin.

Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sevimli dostum ile bir gün Kuşlarınız için her şey Yavru kedi maması seçerken Köpekler Neden Kuyruk Sallar? Dişi köpek mi yoksa erkek köpek mi alalım? Köpeklerde bölge savunması

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır