Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Balıklar ne yer?

Ana Sayfa » Akvaryum » Balıklar ne yer?
Balıklar ne yer?

Balıklar; evlerin, ofislerin, büroların ve daha birçok alanın en süslü varlıklarıdır. Durgunlukları ile mükemmel bir huzur sunan balıklar için en önemli olan şeylerden biri beslenmeleridir. Düzenli ve doğru şekilde beslenen balıklar, hem daha uzun ömürlü olurlar hem de sahiplerine daha fazla huzur verirler.

Hepimizin aslında bildiği basit bir konu olmakla birlikte bazı detayları hakkında yeniden bilgi edinmemiz gereken bir konudur, balıklar ne yer? Balıklar, gerek akvaryum gerekse de besin olarak tükettiğimi türler olsun beslenmeleri dikkat isteyen varlıklardır. Alabalık tesislerinde balık üretip müşterilerinin sofralarına sunan tacirlerin dikkat ettiği kadar evinde süs olarak balık besleyenlerin de dikkat etmeleri gereken bir konudur. Bu nedenle balık yemi alırken kesinlikle gözden kaçırmamanız gereken bazı noktalar vardır. Ben de bu konuda yaptığım araştırmaların sonuçlarını sizler sunarak bilgilerinizin pekişmesine yardımcı olacağım.

Balıklar ne yer?

Balıklar ne yer?

Balıklar, doğal ortamlarında deniz veya diğer sularda bulunan sinek, böcek, bitki, böcek lavları, solucan, yosun, yeşil bitki, salyangoz ve küçük balıkları yiyerek beslenirler. Akvaryum balığı yemi de bu şekilde hazırlanır, yani doğal ortamlarında beslendikleri gıdaların kurutulması ile balık yemi elde edilir. Tabi yem seçerken markasına, kalitesine, ambalajlı olmasına son kullanma tarihinin geçip geçmediğine gibi pek çok konuda dikkat etmeniz gerekiyor, aksi bir şekilde hareket ettiğinizde balıklarınızın ömrü kısalır ve beklediğiniz huzuru bulamazsınız.

Balıklar ne yer?

Balıklar ne şekilde beslenmelidir?

Balıkların beslenmesinin önemine binaen daha önceki paylaşımlarımda da belirtmiştim. Fazla balık yemi vermek sağlıklı olmamakla birlikte balığın sağlığını olumsuz yönde etkiler, yani günde balıklarınızın yiyebileceğinden çok daha fazlasını vermeniz kesinlikle onların faydasına değil zararınadır. Çünkü bu durum hem akvaryum suyunun kirlenmesine neden olacak hem de balıkların hafızalarının çok kısa olmasından dolayı açlık hissi veya yem yediklerini hatırlamadan her verilen yemi yemeye çalışmalarına neden olacaktır. Bu da tabi ki “her şeyin fazlası zarar” kaidesi gereğince balıkların sağlığını olumsuz yönde etkiler hatta ölümlerine bile neden olabilir.

Balıklar ne yer?

Kurumama.com blog bölümünden balıklar, kuşlar, köpekler, kediler, sürüngenler ve genel sağlık konuları hakkında paylaşımlar yaparak doğru şekilde evcil hayvanlarınızı beslemenin kolaylıklarını sizlere sunmaya devam edeceğiz, sitemizi takip etmeye devam ederek yeni konuları gözden geçirebilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Balıklar ne yer? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Kedi İnsanı” mısınız Yoksa “Köpek İnsanı” mısınız? Köpeklerde Stres Nedenleri Nelerdir? Köpeklerde Öksürük Kedilerde Lösemi Nedir? Nasıl Korunur? İki kedi beslemenin avantajları Kedi Parazit Türleri ? Dış Parazit Tedavisi

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır