Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

İki kedi beslemenin avantajları

Ana Sayfa » Kedi » İki kedi beslemenin avantajları
İki kedi beslemenin avantajları

Kediler için “nankör” yakıştırması yapılır çoğu zaman, kedilerin dili olsa sahiplerine “vicdansız” yakıştırması yaparlardı. Çünkü kediler çoğu zaman evde yalnız başlarına kalırlar, yalnız kalmasalar bile kendi cinslerinden bir arkadaşları yoktur ev içinde.

Evcil hayvanların en sevimlileri kedilerdir. Minik patileri, şımarık hareketleri, sevecen miyavlamaları ve tutarsızca oyun oynamaları. Tüm bunlar kedilerin doğal hayatında yaptıkları şeylerdir, bir de bazı evcil hayvan sahipleri, kedilerinin yalnız kalmamaları için yanlarına bir başka kedi alıyorlar, her ne kadar iki kedi birbiriyle anlaşamasa bile doğru tercih yapıldığında kesinlikle bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır. Mesela genç bir kedi ile yavru kedi iyi arkadaş olabilirler çünkü ikisinde de oyunculuk yeteneği çok fazladır, birinin gücü diğerine yetmediği için kavga etmeleri de söz konusu olmayacaktır.

İki kedi beslemenin avantajları

Kediler üzerindeki avantajlarını anlattıktan sonra uzmanların konu ile ilgili görüşlerine de yer vermek gerekiyor. Kedi bilimcileri; aynı evde iki kedi beslemenin oldukça avantajlı olduğundan söz ederler. Kediler tek başlarına yaşadıklarında enerjilerini sahipleri üzerinden dökmeye çalışırlar, bu da her zaman iyi olmayabiliyor, özellikle de bakıcı bir kadın ise ev işleriyle uğraşmaktan kediye bakmaya fırsatı kalmaz ama ilgi isteyen kedi de inadı ile illa da bunu yaptırmak isteyecektir. Bakıcısı bir erkek olsa bile akşam eve geldiğinde iş yorgunluğu ile ne kadar ilgilenebilir? Bu nedenle hem kedi için hem de sahibi için iki kedinin bir arada bulunması daha avantajlıdır.

İki kedi beslemenin avantajları

3-24 aylık kedilerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri oyun arkadaşlığıdır. Genellikle eve yeni bir kedi almanın zamanı da bu dönemlerdir. Aslında ilk başlarda sahipleri ikinci bir kediyi eve getirmekten çekinseler de ilerleyen dönemlerde bunun ne kadar faydalı olduğunu daha iyi anlayacaklardır.

İki kedi beslemenin avantajları

Şimdi isterseniz maddelerle evde iki kedi beslemenin avantajlarını inceleyelim.

  • Kediniz yalnız kalmaz bu da psikolojik rahatsızlıkların yaşanmasını engeller.
  • Kediler, nankör değillerdir fakat bencildirler, evde iki kedi beslemek bu huylarından vazgeçmelerine yardımcı olur. Neticede kedi maması veya kedi oyuncakları artık ortak kullanılacak.
  • İki kedi besleyenler, geceleri daha rahat ederler, çünkü gün boyu harcayacakları enerjiden sonra geceleri güzel bir uyku çekeceklerdir.
  • Bir dişi bir erkek kedi beslemek, çoğu zaman kedi sahipleri için çok zor bir durum gibi gelir, fakat kediniz hamile kaldığında bu zorluğun yerinin bir merhameti aldığını ve hiç de zor olmadığını göreceksiniz.
  • Kedi sahiplerinin evde olmamaları durumunda kedi yalnız kalmaktan psikolojik sorunlar yaşamaz, kendi arkadaşıyla vakit geçirerek eğlenceden geri durmaz.
  • Kediler mobilyalara çok zarar verirler, yalnızlığın verdiği stresten kaynaklı olan bu durumun önüne geçmek için de yine ikinci bir kediyi eve almanız daha avantajlı olacaktır.
  • İki kedi beslemek kedi maması miktarı veya diğer şeylerde masrafı arttırsa da sorumluluğu daha aza indirir.
  • Evde iki kedi beslemenin en güzel avantajlarından biri de kedinin kıskançlık yapmasını engeller.

İki kedi beslemenin avantajları

Aslında kediler kendi başlarına da yaşayabilirler, fakat yukarıda da belirttiği gibi mobilyalara zarar vermeleri, kıskançlık etmeleri veya paylaşımcı olamamaları gibi sorunları beraberlerinde getirirler.

İki kedi beslemenin avantajları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Evcil kuş resimleri Kedi alerjisi Kedilerle köpekler gerçekten düşman mıdır? Akvaryumunuzun eksiklerini tamamlayalım Kedi Köpeklerde Ağız Sağlığı ve Bakımı Köpeklerde Ödüllendirme ve Cezalandırma Nasıl Olmalı ?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır