Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Kedi » Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?
Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedilerinizin evde daha sağlıklı şekilde yaşamalarını sağlamak ve hak ettikleri değeri vermek için önemli olan bir unsur da kedi kumu ve kullanımıdır.

Daha önceki konumuzda hatırlayacağınız üzere “kedi kumu alırken nelere dikkat edilmelidir?” sorularına yanıt vermiştik. Kedi kumu seçmede dikkat edilmesi gerektiği kadar kullanımında da dikkatli olmak önemlidir. Doğru şekilde kullanmak, kedilerin salığı açısından çok daha uygun olacaktır. En önemlisi de kedilerin rahat etmelerini sağlamak için doğru şekilde kedi kumu kullanmanın gerekliklerden biri olduğunu bilmek gerekiyor.

Kedi kumu nasıl temizlenir

Bundan birkaç yıl öncesine dönecek olursak, pek fazla çeşit olmadığı için sadece belli markaların ürettikleri kedi kumlarını almak zorundaydık. Ancak günümüzde bunun tam aksine yoğun seçeneklerle karşı karşıyayız. Bu, bir anlamda işimizin kolaylaşmasını sağlarken bir yandan da daha fazla dikkat etmemizi gerektiriyor. Kumun içerisinde kimyasal maddelerin bulunmamasına dikkat etmek, çevreci bir kum özelliğine sahip olduğunu tespit etmek gibi önemli detaylar vardır.

Kedi kumu nasıl temizlenir

Kedi kumu kullanırken tek seferlik bir kullanım olmadığı için burada dikkat edilmesi gereken husus, kumun temizliğidir. Aslında basit bir işlem olmasına rağmen, çoğu kedi sahibi bu konuda pratik bilgilere sahip olmadıkları için hem kendilerine hem de kedilerine zahmetli zamanlar yaşatmaktadırlar. Peki, kedi kumu nasıl temizlenir?

Kedi kumu nasıl temizlenir

Kedi kumunun temizliği aslında oldukça kolaydır. Bir kürek yardımından faydalanmak işinizi fazlasıyla görecektir. Kum, emici özelliğe sahip olduğu için kirlenen kısmını bir eldiven yardımıyla alıp yerine yeni kum eklemek yeterli olacaktır. Temizliğinde ne kadar titiz davranılırsa koku yapması o kadar zor olur. En az 3 günde bir kedinizin kumunu temizlemeniz, sizin ve kedinizin sağlığı açısından önemlidir. Bir de ev ortamında beslenen kedilerin kumları temizlenmediği zaman eve de kötü kokuların yayılması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir.

 

Kedi Kumu Çeşitleri Nelerdir?

Başında da dediğimiz gibi eskiden pek fazla tercihte bulunma şansımız olmadığı için belli bazı kum markalarını seçmekten başka şansımız yoktu. Ancak günümüzde durum böyle değildir. Organik kedi kumu olarak tavsiye edilebilecek en kaliteli kum, çam kedi kumudur. Bu kumun en büyük özelliği, kokuyu ve sıvıyı içine hapsetmesidir. Bu da kedinizin daha sağlıklı şekilde tuvalet ihtiyacını gidermesine yardımcı olacaktır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır