Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Bakımı en kolay evcil hayvanlar

Ana Sayfa » Genel » Bakımı en kolay evcil hayvanlar
Bakımı en kolay evcil hayvanlar

Evcil hayvan beslemek güzeldir fakat beslenen hayvana göre bakımı zor veya kolay olur. Bu yazımda en kolay beslenecek evcil hayvanlar hakkında size bilgi vererek beslemek istedikleriniz arasında karar vermenize yardımcı olacağım.

Balıklar, köpekler veya kediler… Her biri evcil hayvanlar kategorisinde yer alan hayvanlardır. Ancak bunlar arasında da daha kolay ve daha zor beslenen türler vardır. İşin kolayına kaçarak sevimli bir dost edinmek isteyenler vereceğim evcil hayvanlardan birini seçebilirler.

  • Dayanıklı balıklar

Dayanıklı balıklar

Balıklar aslında hassas hayvanlardır, sindirim sistemleri zayıf olmakla birlikte bakıma çok fazla gerek duyan hayvanlardır. Fakat beta ve Japon balıkları, diğer akvaryum balıklarına göre daha dayanıklı balıklar olarak bilinirler bu yüzden işin kolayına kaçmak istiyorsanız bu iki türden birini seçebilirsiniz. Ama şuna dikkat etmelisiniz, her ne kadar betaların bardakda, Japonların ise fanusta beslenebildikleri söylense de bu bilgi doğru değildir. Her iki balık için de en az 30 cc. Bir akvaryuma sahip olmanız gerekiyor.

  • Yılanlar, sürüngenler, akrep ve tarantula gibi canlılar

Yılanlar, sürüngenler, akrep ve tarantula gibi canlılar

İlkin kulağa korkutucu gibi gelse de evde yılan beslenebilir veya akrep veya tarantula gibi hayvanlar beslenebilir. Hem ortalığı çok fazla kirletmedikleri için hem de çok fazla yem veya mama yemedikleri için seçilebilirler. Ama bunların da doğanın birer parçası olduğunu hatırlatarak gerekli özenin gösterilmesini ve akvaryumlarının haftada en az 1 defa da olsa temizlenmesi gerektiğini söyleyelim.

  • Kaplumbağalar

Kaplumbağalar

Ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde evcil olarak beslenen hayvanlardan biri de kaplumbağalardır. Hem dayanıklı olmaları hem de günde 1-2 defa yem verilmesi yeterli geldiği için kolaylıkla besleyebileceğiniz hayvanlar listesine alabilirsiniz.

  • Hamsterlar

Hamsterlar

Hamsterlar, kafeste beslenebilen hayvanlardır. Beyaz renkleri ile dikkat çeken bu farelerin beslenmesi de kolaydır. Günlük yem ve su ihtiyaçlarının verilmesinin yanında kafesin altına serilen kağıdın sık sık değiştirilmesi beslemek için yeterlidir.

  • Muhabbet Kuşları

Muhabbet Kuşları

Bakımı kolay olan ancak ortalığı biraz olsun pisletmeleriyle bazen can sıkıcı hale gelseler de kolay beslenen muhabbet kuşları için önemli olan kafeslerinin temizliği, sularının sık sık kontrol edilmesi ve kafes altına serilen kağıtların değiştirilmesi yeterlidir.

  • Kediler

Kediler

Kedilerin bakımları zor olsa da temiz oldukları için bakımı kolay olan evcil hayvanlardandırlar. Sevimli kedilerle güzel vakit geçirmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken tek şey mamalarının zamanında verilmesi, aşılarının kontrollü yapılması ve rahat bırakılmalarıdır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Bakımı en kolay evcil hayvanlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Duman 38 Kedi Evine İlham Kaynağı Oldu Siyam Kedisi Özellikleri ve Davranışları Soğuk Havalarda Evcil Hayvan Bakımı Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Köpeğim titriyor, neden olabilir? Dünyanın en ilginç ve en pahalı evcil hayvanları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır