GenelKedi

Kedinizin Neden Kedi Tüneline İhtiyacı Var? — Nasıl Kullanılır?

“Kedinizin oynamak için bir tünele ihtiyacı var mı?” Eğer bu soruyu anlayabilseydi ve cevap verebilseydi, kesinlikle cevabı “Evet!” olurdu. Hepimiz kedilerin ne kadar meraklı ve hiperaktif olduklarını biliyoruz. Ayrıca, pek çok kedi sahibi kedisini kapalı bir alan içerisinde saklanırken de görmüştür. Bazı kediler ise karton kutuların içerisinden çıkmak istemez ve sürekli orada zaman geçirir. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda kedilerin kapalı alanları sevdiklerini ifade edebiliriz. İşte şimdi onların en seveceği oyuncaklardan bir tanesi ile karşı karşıyasınız. Bu yazımızın içerisinde kedi tünelleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Kediler Neden Kedi Tünelini Sever?

Bu sorunun birden fazla cevabı bulunmakla beraber, genel olarak kedilerin kapalı alanları sevdiğini ifade etmek doğru olacaktır. Ancak, bunun yanı sıra kedilerin tünellerinin sevmesinin pek çok sebebi vardır. İşte onlardan bazıları:

1- Oyun Oynamak

Yavru kedi söz konusu olduğunda, oyun süresi her şey demektir! Genç bir kediniz varsa, evcil hayvanınızın enerji dolu olduğunu ve sürekli uyarılması gerektiğini bilirsiniz. Oyun zamanı kedi yavruları için mutlak bir zorunluluktur ve bir kedi tüneli onlara göz atmalarına, oynamalarına, saklanmalarına ve aramalarına yardımcı olur. Kısaca kedilerin tüm oyun ihtiyacını karşılayacaktır.

2- Uyumak

Bir kedinin her gün 16 saat uyuduğunu düşünürsek, kedinizin uyuyacak çok yeri var demektir. Kediler için en iyi uyuma yerleri ise sıcak, sessiz, yumuşak ve güvende hissettiği alanlardır. Özellikle uyudukları alan içerisinde güvende olduklarını bilmeleri gerekir. Eğer evinize sürekli misafir geliyorsa, başka evcil hayvanlarınız varsa ve kalabalıksa en iyi uyuma alanı şüphesiz ki kedi tünelleridir.

İlgini Çekebilir:  Eklem Ağrısı Yaşayan Yaşlı Köpekler İçin En Etkili 5 Köpek Maması

3- Özel Alan 

Evinizde birden fazla kediniz olsun ya da olmasın, bir kedi tüneli kedinizin en güvende hissettiği yerler arasındadır. Bu alan; insanlar, sesler, daha büyük evcil hayvanlar ve genel kargaşadan kurtulmak için harika bir yerdir. 

Kedi Tüneli Nereden Alınır?

Kedi tünellerinin kediler için ne kadar değerli olduğu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra kedi tüneli alabileceğiniz bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz. Web sitemizi tercih ederek, güvenli ve hızlı kargo seçeneği ile alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede daha uygun fiyata daha kaliteli ürünler alabilirsiniz. Eğer kedi tüneli satın almak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantı adresine muhakkak göz atmanızı tavsiye ederim.

Kedi Tüneli Satın Almak İçin Tıklayın!

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu