Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Uzun Tüylü Kediler İçin EN İYİSİ: İz Bırakmayan Kedi Kumu

Ana Sayfa » Genel » Uzun Tüylü Kediler İçin EN İYİSİ: İz Bırakmayan Kedi Kumu
Uzun Tüylü Kediler İçin EN İYİSİ: İz Bırakmayan Kedi Kumu

Her zaman belirttiğimiz üzere kedi kumu seçmek kolay bir şey değildir. Hem kedinizin hem de sizin sağlığını için doğru kedi kumunu seçebilmek büyük önem taşır. Piyasada pek çok farklı markanın farklı modelde kedi kumu çeşidi olduğunu düşünürsek işiniz biraz sor sayılabilir. Kedi sahiplerinin en büyük sorunlarından bir tanesinin evin içerisinde yer alan kumlar olduğunu düşünürsek sizler için müthiş bir tavsiyemiz var!

 

İz Bırakmayan Kedi Kumu Nedir?

Kedi kumları kediler için vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Kediler tuvaletlerini yapmak için kum dolu kaplarına girerler, atıklarını gömerler ve kumdan çıkarlar. Bu aşamada patilerine ve tüylerine yapışmış olan kumlar evini içerisine dökülmeye başlar. Dolayısıyla ev halkı için sağlıksız bir ortam oluşur. Tam olarak bu sorun için üretilmiş olan iz bırakmayan kedi kumları sizin için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

İz Bırakmayan Kedi Kumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

iz bırakmayan kedi kumu

Her kedi kumuna iz bırakmayan kedi kumu demek yanlış olur. Her ne kadar iz bırakmayan olarak anılsalar da kedinize bir miktar kum yapışabilir, ancak bu oran diğer kumlara göre çok daha az miktardadır. Bu yüzden bu kumları seçmek oldukça hijyenik ve sağlıklı bir yöntemdir. Kum seçerken daha az iz bırakması için sizlere bir kaç tavsiyede bulunacağız.

#1 Kaliteli ve İz Bırakmayan Kum Seçimi

Her ne olursa olsun kediniz için kaliteli bir kum seçmeniz gerekmektedir. Bunun için kedinizin alışkanlıklarını bilmeniz ve ona uygun bir kum seçmeniz oldukça önemlidir. Bununla beraber kumun iz bırakmayan özellikli olmasına dikkat edin.

#2 Tozsuz 

Kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra kumu eşeleyerek gömerler. Dolayısıyla bu eşeleme sırasında kumdan toz çıkar ve bu toz taneleri kedinize yapışır. Doğal olarak evin içerisine çok daha fazla kum tanesi taşınmış olur.

#3 Topaklanan Kedi Kumu

iz bırakmayan kedi kumu

Yine önemli detaylardan bir tanesi topaklanan kedi kumu kullanmaktır. Bu kumlar sıvıyla temas ettiklerinde topaklanmaya başlar. Bu sayede artık kumların temizlenmesi daha kolay olur ve daha az tozlanma meydana gelir.

Unutmadan; topaklanan kedi kumları yavru kediler için sakıncalıdır. Bu yüzden kediniz en az 3 aylık olana kadar topaklanan kedi kumu kullanılmamalıdır.

#4 Ağır Taneli Kedi Kumu

Kedi kumunun ağır taneli olması kumun tozlanmaması için önemlidir. Kum tozlanmadığı için kedinin tüylerine veya patilerine daha az yapışacaktır. Bu sayede, evinizin içerisindeki kum taneleri azalacaktır. 

#5 Tuvalet Paspası

İşte kedinizin patilerindeki kumları temizlemek için en etkili yöntem! Tuvalet paspasları, kedi tuvaletinin önüne koyulur ve özel bir dokuya sahiptir. Özel dokusu sayesinde kedilerin patilerinde yer alan kumları toplar ve dışarı yayılmasını engeller. Bu sayede evin içerisinde kum yer almaz.

Tuvalet Paspası Satın AL

Hangi Kedi Kumunu Kullanmalıyım?

iz bırakmayan kedi kumu

Eğer sizde iz bırakmayan ve sağlıklı bir kedi kumu arıyorsanız sizler için tek bir ürün tavsiyemiz var. Bu kedi kumunun piyasada rakibi olmadığında dolayı kediniz için seçeceğiniz en iyi kedi kumu olacaktır.

Ever Clean Litterfree Kedi Kumu

iz bırakmayan kedi kumu

Kedi kumu üreticileri arasında en iyi markalardan bir tanesi olan Ever Clean tarafından hazırlanmış olan bu kedi kumu en iyi iz bırakmayan kedi kumudur. Daha büyük ve ağır tanelere sahip olan bu kedi kumu özellikle uzun tüylü kediler ve patisinde kum biriken kediler için oldukça idealdir.

İz bırakmama özelliğinin yanı sıra kokuyu hapsetme özelliğine sahiptir. İçerisinde kötü kokuyu hapseden karbon yer almaktadır. Aynı zamanda anti-bakteriyel özelliğe sahiptir.

Bu kedi kumunun diğer özellikleri ise maksimumum topaklanması ve %99.9 oranında tozsuz olmasıdır. Piyasada yer alan diğer kedi kumlarına göre çok üstün özelliklere sahiptir. 3 aydan büyük tüm kedi ırkları için uygun bir kedi kumudur. 3 aydan küçük kediler için topaklanmayan kedi kumu kullanılmalıdır.

Ever Clean Kedi Kumu Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Uzun Tüylü Kediler İçin EN İYİSİ: İz Bırakmayan Kedi Kumu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır