Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Balıklarınıza İyi Bakın

Ana Sayfa » Akvaryum » Balıklarınıza İyi Bakın
Balıklarınıza İyi Bakın

Balık beslemek, diğer evcil hayvanlara göre biraz daha zordur. Balık beslerken sadece yemine dikkat etmek gerekmez. Zira akvaryumlar da en az balık yemi kadar önemlidir.

Akvaryumlar, aslında balıkların cinsine ve türüne göre üretilir. Yani her balık her akvaryumda yaşayamaz. Büyüklüğüne, türüne ve oksijen alma oranına göre akvaryum imalatı yapılır. Bu nedenle balık beslemeye karar verdiğinizde, akvaryum seçimi konusunda da dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Balıklarınız için doğru akvaryumu seçtikten sonra sıra balık yemi seçimine gelir. Balıkların yaşamını doğrudan etkileyen yemler, kalitesine göre balıklarınızın daha uzun soluklu nefes almalarını sağlar yani, onlara baktıkça yakaladığınız huzurun süresi artar.

Balıklarınıza İyi Bakın

Balıklarıma hangi yemi vermeliyim?

İlk defa balık besleyeceklerin dikkat etmeleri gereken en önemli şey, balığın türüdür. Zira balıklar üç türden beslenirler. Otobur olanlar, etobur olanlar ve hepçiller. Balıklarınızın cinsini ve türünü öğrendiğinizde, hangi sınıftan olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Buna göre seçim yapmanız, balıklarınızın daha sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmakla birlikte ömürlerinin de uzun olmasını sağlayacaktır. Etobur balıklar için yem seçiminde bulunurken protein oranına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu balık türlerinin beslendiği yemlerinin yüzde 40-70 arasında protein içermesi gerekiyor. Sosyal medya sitelerinden veya balık besleyen bir tanıdığınızdan bilgi alarak hangi yemin daha kaliteli olduğunu tespit edebilirsiniz.

Balıklarınıza İyi Bakın

Balık yemi seçiminde bulunduktan sonra dikkat edilmesi gereken şeylerden biri ambalajları ve son kullanma tarihleri olmalıdır. Bu önemli detayı atlatmadan balıklarınızın beslenmesine göstereceğiniz özen sayesinde balıklarınız çok daha uzun ömürlü olacaktır. Bilhassa balık yemi seçiminde bulunurken kaliteli markaları tercih etmeniz her ne kadar birazcık daha fazla para ödemenize neden olsa da uzun süreli bir dostluk için buna değeceğinden emin olabilirsiniz.

Balıklarınıza İyi Bakın

Balıklarımı nasıl besleyelim?

İlk defa balık sahibi olanlar, beslemeleri konusunda biraz tecrübesiz olabilirler. Bu normal bir durum olmakla birlikte aşılması gereken önemli bir konudur. Balıkların hafızaları çok kısa sürelidir. “balık hafızalı” tabirinin kullanılmasının nedeni de budur. Bu nedenle siz ne kadar yem verirseniz verin, balıklarınız ne zaman yediklerinin farkında olmadıkları için her gelen yemi yiyeceklerdir. Ancak balıklar genel olarak 3 gün yem yemeseler bile hayatta kalabiliyorlar. Tabi bunu yapın demiyorum ama balıklarınıza günde 2 defa yem vermeniz kâfidir.

Balıklarınıza İyi Bakın

Balıklarınıza yem verirken, ölçü olarak tutturmanız gereken ayar, 3-4 dakika süre içinde tüketebilecekleri kadar yem vermek olacaktır. Yemi karıştırarak verebileceğiniz gibi akvaryumun farklı köşelerine de bırakabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer husus ise balıkların beslenme saatleridir. Bazı balıklar gündüz bazıları ise gece beslenirler. Zaman içinde bunu öğrenerek balıklarınıza hangi saatte yem vereceğinizi daha net öğreneceksiniz.

Balıklarınıza İyi Bakın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Akvaryum Balığı Besleme Kedi Maması İçerisinde Neler Var? Köpeğim titriyor, neden olabilir? Kedinizle Daha Güzel Nasıl Vakit Geçirebilirsiniz? Hayvanların halinden anlayın Kedilerde Psikolojik Sorunlar Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır