Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Kumu Kokusunu Nasıl Engellenir? En İyi 5 Koku Giderici

Ana Sayfa » Genel » Kedi Kumu Kokusunu Nasıl Engellenir? En İyi 5 Koku Giderici
Kedi Kumu Kokusunu Nasıl Engellenir? En İyi 5 Koku Giderici

Kedi sahiplerinin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi kedi kumunun evin içerisinde koku yapmasıdır. Bu konu senelerce çözülememiş olsa da kullanılan yeni ürünler sayesinde en aza indirgenerek bu soruna çözüm bulunabilir. Burada en önemli nokta kedi tuvaletinin sürekli olarak temiz tutulmasıdır. Aynı zamanda seçilen kumlar da büyük önem taşımaktadır. Bazı kedi kumları yüksek koku tutma kapasitesine ve topaklanma özelliğine sahip olduğu için koku sorununu en aza indirger. Bunun üzerine alacağınız tedbirlerle beraber neredeyse hiç koku yapmayan kedi tuvaletine sahip olabilirsiniz.

İlk olarak kediniz için uygun bir kedi kumu seçmeniz gerekir. Bu konu hakkında bilgi almak için Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla beraber kedi kumunu kolay bir şekilde temizlemek için bazı ürünler işinizi kolaylaştırabilir. Bunlara da Kedi Kumu Nasıl Temizlenir? İşinizi Kolaylaştıracak 5 Muhteşem Ürün Tavsiyesi isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Kum seçiminizi ve kum temizliğinizi yaptıktan sonra artık yapmanız gereken tek şey kedi kumu kokusu giderici kullanmak olacaktır. Bu ürünler kedi kumunun üzerine püskürterek kullanılır ve kokuyu nötralize eder. Bu sayede koku yayılımını engeller ve koku sorununu en aza indirir.

Sizler için seçmiş olduğumuz koku gidericileri incelemenizi ve denemenizi tavsiye ederiz. İşte en iyi 5 kedi kumu koku gidericisi:

#1 Trixie Kedi Kötü Koku Giderici 175ml

Odanızın içerisindeki kötü kedi kumu kokusunu engellemek için en iyi seçeneklerden bir tanesi Trixie tarafından üretilmiş olan bu koku giderici herhangi bir kokuya sahip değildir. Bu yüzden astım hastaları için uygundur. Kokusuz olmasına rağmen odadaki kötü kokuları nötralize eder ve koku sorununa çözüm olur. Bu ürün kedi tuvaletleri, banyolar, oturma odaları gibi alan içerisinde de kullanılabilir. Oldukça pratik ve etkili bir üründür.

Trixie Kedi Kumu Kötü Koku Giderici Satın AL

#2 Beaphar Kedi Kumu Koku Giderici Deodorant

Beaphar tarafından üretilmiş olan bu kedi kumu koku gidericisi oldukça başarılı bir üründür. Özellikle kedilerin idrarında yer alan amonyak kokusu için etkili bir formüle sahiptir. Bu ürün deodorant biçimdedir ve herhangi bir kokuya sahip değildir. Sadece kedi kumunda kokuları hapseder. Özellikle erkek kedilerin idrar kokusuna karşı etkili bir üründür. Bu koku gidericiyi kullanarak kedi kumunu daha uzun süre kullanabilirsiniz. Kullanırken kedi kumunun üzerine toz halinde olan deodorantı serpmeniz gerekir. yaklaşık 20 gr kullanmanız yeterlidir. Eğer birden fazla kediniz varsa daha sık uygulayabilirsiniz.

Beaphar Kedi Kumu Kötü Koku Giderici Satın AL

#3 Trixie Kedi Kumu Kötü Koku Giderici, 200Gr

Bu ürün kedi kumunun üzerine serpiştirilerek kullanılmaktadır. Kötü kokuları hapsetme konusunda etkili olmasıyla beraber parfüm içermeyen bir üründür. Kullanılmasıyla beraber odanın içerisinde daha taze bir hava yer almasını sağlar. Bununla beraber kullanılan kumun ömrünü de uzatmaktadır. Bu ürünü kedi kumunun üzerine değil dibine serpmeniz gerekmektedir. Bu yüzden kedi tuvaletinin içerisindeki tüm kumu boşaltın ve kabın içerisine ortalama 25 gr kadar koku giderici serpiştirin. Daha sonra üzerine 500 gr kadar kedi kumu koyun ve ikisini birbiriyle karıştırın. 2-3 günde bir kumu karıştırarak koku gidericiyi daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Trixie Kedi Kumu Kötü Koku Giderici Satın AL

#4 Trixie Kedi Kumu Parfümü, Bahar Esintisi

Kedi kumunun içerisindeki kötü kokuyu engellemek için kullanılan bir üründür. Bu sayede kum kabının bulunduğu alanın daha temiz bir havaya sahip olmasını sağlar. Bu ürün diğer ürünlerin aksine parfüm içermektedir. Bu sayede evinize bahar kokusu yayar, ancak astım hastaları için kullanılması sakıncalıdır. Bu ürün kedi kumunun üzerine ince bir tabaka olacak şekilde dökülür. Her kum değiştirildiğinde yeniden dökülmesi gerekir.

Trixie Kedi Kumu Parfümü Satın AL

#5 Trixie Kedi Kumu Parfümü, Bebek Pudrası

Bu ürün bahar esintisi kokusunu sevmeyenler için alternatif olarak görülebilir. Diğer ürünler gibi kötü kokuyu içerisine hapseder ve odanın daha taze ve canlı bir havaya sahip olmasını sağlar. Bununla beraber, bebek pudrası kokusuna sahiptir ve koku yayılmasını sağlar. Ürünü kullanırken ince bir tabaka şeklinde kedi kumunun üzerine dökülmesi gerekir. Kedi kumunu yenilediğiniz zaman tekrardan uygulanması gerekir. Bu sayede kedi kumunun kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Trixie Kedi Kumu Parfümü Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi Kumu Kokusunu Nasıl Engellenir? En İyi 5 Koku Giderici - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır