Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Ana Sayfa » Köpek » Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?
Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Yaz mevsimi geldi, tatil planları yapılmaya başladı ve tabi ki bu planlar içinde kamp kurma ve evcil köpeği de beraberinde götürme düşünceleri var. Peki, köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz, bu konuda fikriniz var mı?

Köpekler, doğaya meraklı hayvanlardır. Kamp kurmak sizden çok onları sevindirecektir fakat onların sizin gibi düşünmelerini beklemeyin, komutları ezberleyen bu hayvanlar ne olursa olsun sizin korumanıza muhtaçtırlar bu yüzden ne olursa olsun kamp yaparken köpeğinizin tasmasını çıkartmayın. Her ne kadar alışık olsalar bile kamp yaptığınız yerin bir orman olduğunu unutmayın. Köpekler, insanlardan çok daha iyi koku alırlar dolayısıyla kampta köpeğinizin tasmasını çıkarttığınızda duyduğu seslere, aldığı cezbedici kokulara veya börtü-böcek peşinde koşmasına zemin hazırlamış olacaksınız, bu da olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Vahşi hayvanlara dikkat edin!

Kamplarda en büyük sorunlardan biri de vahşi hayvanlardır. Ormanlık bir alanda kamp yaptığınızı düşündüğünüzde; kokarcalar, rakunalar, tavşanlar hatta ayılar bile çadırınızın etrafında dolaşabilirler, her ne kadar zarar vermeleri güç olsa da bu köpeğiniz için geçerli değil. Bu nedenle köpeğinizi kendinizden uzakta tutmayın ve tasmasını kesinlikle çıkartmayın.

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Uyuması için yakınınızda yer ayarlayın

Köpeğinizi gece tehlikelerine karşı güvende tutun, mümkün mertebe çadırınızda ona da yer verin, çünkü dışarısı onlar için güvenli olmayabilir. Hem yabani hayvanlara karşı hem de haşerelere karşı minik dostunuzu güven altında tutmanız önemlidir.

Yanınızda sürekli su bulundurun

Köpekler, yaz aylarında daha fazla susarlar hele ki açık bir havada iseler su ihtiyacı çok daha artacaktır. Bu nedenle kamp yürüyüşlerinde veya diğer aktivitelerde kendiniz için olduğu gibi köpeğiniz için de su bulundurun.

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Sağlık kontrollerini yaptırın

Kamp kurmak her ne kadar eğlenceli olsa da dikkat edilmesi gereken incelikleri vardır. köpeğiniz ile birlikte kampa çıkmadan önce veterinere göstererek gerekli sağlık kontrollerinin yapılmasını sağlayın.

Aşırı sıcaklara karşı dikkatli olun

Yaz ayları geldiğinde en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de aşırı sıcaklardır. Bu havalarda köpeğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Suyunu, mamasını ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya özen göstermeniz gerekiyor.

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Köpeğinizle kampa çıkarken yukarıda söylediklerime dikkat ederseniz kesinlikle çok daha iyi vakit geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpeğinizle kamp yaparken nelere dikkat etmelisiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır