Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Sokak Köpekleri Ne Yer: En Ucuz 5 Sokak Köpeği Besleme Yöntemi

Ana Sayfa » Genel » Sokak Köpekleri Ne Yer: En Ucuz 5 Sokak Köpeği Besleme Yöntemi
Sokak Köpekleri Ne Yer: En Ucuz 5 Sokak Köpeği Besleme Yöntemi

Evcil hayvanlarımız için özel beslenme programları hazırladığımız gibi, sokaktaki köpekler için de çaba gösterilmesi gerekir. Zor şartlar altında yaşayan ve beslenmesini tamamlayamayan sokak hayvanları için en kolay beslenme tavsiyelerinde bulacağımız bu yazımızda siz de evinizin önünde yaşayan hayvanlar için kolaylık sağlayabilirsiniz. Eminim sizi gördüğünde, heyecanlı bir şekilde koşa koşa üstünüze gelen birçok köpeği görmek mutlu edecektir.

Sokak Köpekler İçin Beslenme

Bütçemiz dahilinde sokak hayvanlarını beslemek hepimizin görevi. Her ne kadar bu gibi durumlar için imkanımız olmasa da en azından kapımızın önüne her gün bir kap taze su bırakmak bile yeterli gelecektir. Bununla beraber aşağıdaki listemizde yer alan ve imkanınız olan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

#1- Yemek Artıkları

Sokak hayvanlarına yemek artığı vermek aslında doğru bir davranış değildir, ancak bazı yemek türleri verilebilir. Genellikle haşlanmış et ürünleri verilmelidir. Bu gıdalar köpeğin yeterli protein oranını sağlaması için önemlidir. Ayrıca etler çiğ olarak verilmemelidir. Aksi halde iç parazit oluşabilir.

Her yemek artığı sokak hayvanlara verilmemelidir. Çünkü hayvanların sindirim sistemi ile insanların sindirim sistemi farklı çalışır. Özellikle kızartılmış, yağlı, baharatlı, soğan ve sarımsak içeren yemek artıkları sokak köpeklerine verilmemelidir. Aksi halde sağlık sorunları oluşabilir.

#2- Et Sulu Makarna

En ekonomik sokak köpeği besleme yöntemlerinden bir tanesi de et sulu makarnadır. Aslında bazı köpekler için tahıllı gıdalar alerjen olabilir, ancak genellikle sorun yaşanmaz. Bunun için bir tencerenin içerisinde et bulyon kullanarak tuzsuz ve yağsız bir şekilde makarna haşlayıp sokak hayvanlarına verebilirsiniz. Bir paket makarna ile 3 köpeği doyurabilirsiniz. 

#3- Ton Balığı

Hem kediler hem de köpekler ton balığını çok sever, eğer evinizde ton balığı bulunuyorsa köpeklere ve kedilere verebilirsiniz. Ton balığını vermeden önce yağını süzmeyi unutmayın. Ayrıca hayvanlara sürekli olarak ton balığı vermek civa zehirlenmesine yol açabilir. Bu yüzden en fazla haftada bir kere verilmelidir. Bu yöntemin diğer yöntemlerden daha pahalı bir seçenek olduğunu da belirtmek gerekir.

#4- Süt ve Ekmek

Yine en ekonomik yöntemlerden bir tanesi süt ve ekmek karıştırmaktır, ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. Çünkü sokak hayvanları laktoza karşı duyarlıdır. Bunun için laktozsuz süt tercih edilmelidir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa süte su karıştırarak seyreltebilirsiniz.

 #5- Mama 

sokak köpekleri ne yer

Aslına bakılırsa sokak hayvanları için en ucuz beslenme yöntemi mamalardır. Fiyat/performans oranı yüksek olan mama seçimleri yapılarak çok uygun fiyatlara çok sayıda köpek besleyebilirsiniz. Burada en önemli nokta büyük paketlerde mama almaktır. Örneğin, 10-15 kg paketlere yönelinmesi gerekir. Sizler için örneğimiz mamaları da incelemenizi tavsiye ederim.

Sokak Köpeği Beslemenin En Ucuz ve Pratik Yolu: En Uygun Fiyatlı 5 Köpek Maması 

Sokak köpekleri için yapabileceklerinizden bahsettikten sonra sizler için seçmiş olduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli mamaları incelemenizi tavsiye ederim. Bu sayede çok sayıda köpeği besleyebilirsiniz. Ayrıca, kedilerin de köpek maması yiyebildiğini unutmayın. Her ne kadar sağlıklı olmasa da karınlarını doyurması için bir zararı bulunmamaktadır.

#1- Econature Kuzulu Yavru Köpek Maması 

En uygun fiyatlı köpek mamalarından bir tanesi olan Econature tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması, günlük beslenme ihtiyacını karşılaması için oldukça yeterlidir. Yavru ırklar için üretilmiş olduğu için protein oranı yüksektir. Aynı zamanda içerisinde kuzu yoğunluklu olmak üzere tavuk da bulunmaktadır. Köpekler için oldukça lezzetli forma sahip olan bu köpek mamasını sokak hayvanlarına hediye edebilirsiniz.

Econature Köpek Maması Satın AL

#2 Lavital Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Evcil hayvan sahiplerinin yakından tanıdığı LaVital markası tarafından hazırlanmış olan bu kedi maması özellikle de fiyat olarak oldukça uygundur. Listemizin birinci sırasında yer alan mamadan bir miktar daha pahalı olsa da daha zengin ve sağlıklı bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda kolay sindirilir ve omega-3 bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Protein, vitamin ve mineral bakımından köpeklerin günlük ihtiyacını kolaylıkla karşılayacaktır.

LaVital Köpek Maması Satın AL

#3 Brit Premium Nature Büyük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Eğer bütçeniz biraz daha yüksekse şu andan itibaren önereceğim mamaları incelemenizi tavsiye ederim. Brit Premium markası tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması tavuklu olduğu için hem lezzetli hem de protein bakımından zengindir. Bu sayede köpeklerin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda köpeklerin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır.

Brit Köpek Maması Satın AL

#4 Royal Canin Selection Croc Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin markası, ülkemizde tanınan en bilindik mama üreticilerinden bir tanesidir. Diğer mamalarına oranla biraz daha uygun fiyatlı olan bu köpek maması köpeklerin günlük beslenme ihtiyacını tamamıyla karşılayacaktır. Zengin içeriği sayesinde köpeklerin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılar. Bununla beraber protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir.

Royal Canin Köpek Maması Satın AL

#5 Profine Düşük Tahıllı Büyük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması 

Son olarak Profine markasının mamasını önermek istiyorum. Bu mamanın asıl bileşenleri tavuk ve patatestir. Köpeklerin en sevdiği besinler arasında yer alan bu ürünler sayesinde oldukça lezzetli bir mama seçeneğidir. Bununla beraber besleyicilik oranı yüksektir. Protein, vitamin ve mineral bakımından zengin olan bu köpek maması, sokaktaki hayvanlar için en iyi seçimlerden bir tanesi olacaktır.

Profine Köpek Maması Satın AL

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Sokak Köpekleri Ne Yer: En Ucuz 5 Sokak Köpeği Besleme Yöntemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır