Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpekleri serinleten fikirler

Ana Sayfa » Köpek » Köpekleri serinleten fikirler
Köpekleri serinleten fikirler

Yaz sıcakları kendini göstermeye başladı, artık evcil hayvanlar için yaz çözümlerini uygulamak ve doğru uygulamaları araştırmak gerekiyor. Özellikle de köpeklere bu konuda daha fazla yardımcı olmak gerekiyor.

Köpekler, diğer evcil hayvanlara göre sıcaklar karşısında daha dirençsizdirler, bu yüzden sahiplerinin bu konuda temkinli davranmaları gerekiyor. Yaptığım araştırmalar sonucu elde ettiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim, umarım köpekleriniz için bu yaz daha serin geçecektir.

Köpekleri serinleten fikirler

Köpekleri serinletmenin en güzel yöntemi tabi ki su havuzlarıdır. Küçük çocuklar için hazır olarak satılan su havuzları, minik dostlarınız için de serinletici bir yöntem olabilir, özellikle de büyük şehirlerde yaşayıp herhangi bir havuz alternatifi olmayanlar için çok daha güzel bir çözüm yolu olabileceğinin altını çizmek istiyorum.

Köpekleri serinleten fikirler

Sıcak havaların köpeğiniz üzerinde olumsuz etki yaratmaması için güneşli ortamlar yerine gölgelik yerleri tercih edebilirsiniz, özellikle dışarı çıkarttığınız saatlere dikkat ederek güneşin etkisini yitirdiği vakitlere denk getirmeniz de yine önemli bir çözüm yolu olabilir.

Köpekleri serinleten fikirler

Köpeğinizin bulunduğu ortamda, üşütmeyecek derecede klima veya vantilatör bulundurabilirsiniz, şimdilerde sıcak hava dalgaları çok etkili olmasa da 15-20 gün sonra iyiden iyiye kendini hissettirecektir. Böyle zamanlarda köpeğiniz için daha çözümcül yollara başvurmanız gerekecek. Klima veya vantilatör fikri aklınızda yer edinsin.

Köpekleri serinleten fikirler

Evden dışarı çıkma şansı çok olmayan minik dostlarınız için 2 litrelik su şişelerine su doldurun ve bulundukları ortamın yakınlarında bir battaniyeye sarın veya altına döşeyin, köpekleriniz sıcaktan bunaldıklarında serinlemek için serinlemiş battaniyeye uzanacaklardır.

Köpekleri serinleten fikirler

Bahçeli evde yaşayanlar, bu konuda biraz daha şanslıdırlar. Su fıskiyeleri iyi bir fikirdir, özellikle gün ortasında yani havanın iyice ısındığı vakitlerde su yağmuru yağdırarak minik dostlarınızın serinlemesini sağlayabilirsiniz, evlerde de bunu yapabilirsiniz fakat ortalığın kirlenmesini göze almanız gerekecektir.

Köpekleri serinleten fikirler

Köpeğiniz bahçede yaşıyorsa, muhtemelen sıcak havalardan korunmak için derin çukur açmak isteyecektir, böyle bir durumla karşılaştığınızda müdahale etmeyin, bu onların kendi doğal yaşamlarında sık yaptıkları şeylerden biridir.

Köpekleri serinleten fikirler

Son olarak evcil köpekler ve sokak köpekleri için sıcak havalardan etkilenmemeleri amacı ile sularını eksik etmemeye özen gösterin. Evde yaşayan köpeklerin bu konuda daha şanslı olduklarını bildiğimiz kadar, sokak köpeklerinin bu konuda şanslı olmadıklarını da biliyoruz bu yüzden duyarlı davranarak sokak hayvanları için de bir iyilik yapmayı ihmal etmeyin.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpekleri serinleten fikirler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sevimli dostum ile bir gün Appenzell dağ köpeği Muhabbet Kuşu Konuşturma Teknikleri Köpeklere Hangi Aşılar Yapılmalıdır? Aşının Önemi Kedilere Hangi Aşılar Yaptırılmalıdır? Karma Aşı Köpeklerde Parazit Neden Oluşur ? Parazit Tedavisi

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır